Sinä joka teit päättömän ohituksen tiellä 69 välillä Konnevesi- Istunmäki ylämäkeen, mutkaan ja paikalla jossa oli keltaiset viivat molempiin suuntiin. Rekisterinumerosi on tiedossa, samoin henkilöllisyytesi. Menit Vesannolla Osuuskauppaan. Kaupparatsu?
Mitä olisit tehnyt jos mäennyppylän takaa olisi tullut toinen auto, vaikka rekka tai lapsiperhe. Vaaransit ties kuinka monen hengen. Onneksesi digikamera oli hanskalokerossa eikä keretty ottamaan esille. Muuten olisi lähtenyt poliisille kuvasarja.
Autosi punainen Ford Escort farmari TD. Mies, keskipitkä, hoikahko, kapeat kasvot, polttaa tupakkaa. Rekisterinumero alkaa kirjaimella S.
Varokaa tätä kuskia.
Idiootti Escort-kuski
8
1470
Vastaukset
- Ihmettelijä
Miksiköhän sen piti ohittaa teidät?
- rauno
miksiköhän siitä tänne pitää kirjoitella?
- 973
Koska ajoi ylinopeutta. Puolen kilometrin päässähän olisi ollut muutaman kilometrin suora mutta eikun mutkassa ja ylämäessä vain.
Ei taida Ford-miesten pinna olla kovin pitkä. - Ihmettelijä
973 kirjoitti:
Koska ajoi ylinopeutta. Puolen kilometrin päässähän olisi ollut muutaman kilometrin suora mutta eikun mutkassa ja ylämäessä vain.
Ei taida Ford-miesten pinna olla kovin pitkä.Kai muistit itse täyttää kaikki ohitettavan ja muuta liikennettä hiljemmin ajavan velvollisuudet ettei tämä palsta täyty kohta sinusta varoittavista?
- reNee
973 kirjoitti:
Koska ajoi ylinopeutta. Puolen kilometrin päässähän olisi ollut muutaman kilometrin suora mutta eikun mutkassa ja ylämäessä vain.
Ei taida Ford-miesten pinna olla kovin pitkä.Tuosta voipi päätellä
Mitä kalliimpi ja hienompi auto, sitä lyhempi pinna.
- Kuski
on todella vasten mielisiä tälläiset perkeleen kylä poliisit,jolla oli digikamera hanskalokerossa.polisien tehtävä se on valvoa liikennettä eikä kenenkään muun.olenmpa joskus saanut jopa ns.kyläpoliisilta korvauksia,kun minut pysäyttääkseen ajoi perään,mutta kaippa se 25000mk korjaus lasku on vähän intoilua hillinnyt.Tunnustan että ajan kovasti melkein aina eikä potuta kovinkaa paljoa poliisin kirjoittama sakko,mutta kylä poliisit painukaa v,,
- Anonyymi
Bubls
- Anonyymi
Et yhtään vanhempaa keskustelua löytänyt aivopierukommentillesi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.2681627IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk411519Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1501239Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast4701037- 1361018
Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.72961Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.73943Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää442905Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan47862Kesä ja nuorison mopoilu
Tänään neljä mopoa ajelivat yöllä ihan miten sattuu pitkin kyliä liikenteenjakajan väärältä puolelta hirveää ylinopeutta149843