Sinä joka teit päättömän ohituksen tiellä 69 välillä Konnevesi- Istunmäki ylämäkeen, mutkaan ja paikalla jossa oli keltaiset viivat molempiin suuntiin. Rekisterinumerosi on tiedossa, samoin henkilöllisyytesi. Menit Vesannolla Osuuskauppaan. Kaupparatsu?
Mitä olisit tehnyt jos mäennyppylän takaa olisi tullut toinen auto, vaikka rekka tai lapsiperhe. Vaaransit ties kuinka monen hengen. Onneksesi digikamera oli hanskalokerossa eikä keretty ottamaan esille. Muuten olisi lähtenyt poliisille kuvasarja.
Autosi punainen Ford Escort farmari TD. Mies, keskipitkä, hoikahko, kapeat kasvot, polttaa tupakkaa. Rekisterinumero alkaa kirjaimella S.
Varokaa tätä kuskia.
Idiootti Escort-kuski
8
1477
Vastaukset 8
- Ihmettelijä
Miksiköhän sen piti ohittaa teidät?
- rauno
miksiköhän siitä tänne pitää kirjoitella?
- 973
Koska ajoi ylinopeutta. Puolen kilometrin päässähän olisi ollut muutaman kilometrin suora mutta eikun mutkassa ja ylämäessä vain.
Ei taida Ford-miesten pinna olla kovin pitkä. - Ihmettelijä
973 kirjoitti:
Koska ajoi ylinopeutta. Puolen kilometrin päässähän olisi ollut muutaman kilometrin suora mutta eikun mutkassa ja ylämäessä vain.
Ei taida Ford-miesten pinna olla kovin pitkä.Kai muistit itse täyttää kaikki ohitettavan ja muuta liikennettä hiljemmin ajavan velvollisuudet ettei tämä palsta täyty kohta sinusta varoittavista?
- reNee
973 kirjoitti:
Koska ajoi ylinopeutta. Puolen kilometrin päässähän olisi ollut muutaman kilometrin suora mutta eikun mutkassa ja ylämäessä vain.
Ei taida Ford-miesten pinna olla kovin pitkä.Tuosta voipi päätellä
Mitä kalliimpi ja hienompi auto, sitä lyhempi pinna.
- Kuski
on todella vasten mielisiä tälläiset perkeleen kylä poliisit,jolla oli digikamera hanskalokerossa.polisien tehtävä se on valvoa liikennettä eikä kenenkään muun.olenmpa joskus saanut jopa ns.kyläpoliisilta korvauksia,kun minut pysäyttääkseen ajoi perään,mutta kaippa se 25000mk korjaus lasku on vähän intoilua hillinnyt.Tunnustan että ajan kovasti melkein aina eikä potuta kovinkaa paljoa poliisin kirjoittama sakko,mutta kylä poliisit painukaa v,,
- Anonyymi
Bubls
- Anonyymi
Et yhtään vanhempaa keskustelua löytänyt aivopierukommentillesi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791762
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109923Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo110783En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58755Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset209674- 133638
- 52601
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä20590Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51572- 37556