Aamu-unisuus on geeneistä

toisin usein väitetään. Naurettavin väite on se että aamu-unisuus häviää kun käy aikaisemmin nukkumaan. Höpö höpö, eihän sitä edes saa unta ennen puolta yötä. Usein vasta saa unta kahden kolmen aikaan ja pitää mennä aikaisin töihin. Kyllä on raskasta.
1471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näin se on. Toiset on aamun- ja toiset illanvirkkuja, eikä siihen mikään auta. Pitää vain yrittää järjestää elämänsä niin, että voi elää mahdollisimman hyvin luontonsa mukaisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


peräisin, vaikka kirjoitti:

toisin usein väitetään. Naurettavin väite on se että aamu-unisuus häviää kun käy aikaisemmin nukkumaan. Höpö höpö, eihän sitä edes saa unta ennen puolta yötä. Usein vasta saa unta kahden kolmen aikaan ja pitää mennä aikaisin töihin. Kyllä on raskasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu