kummitus koulussa!!!!

dfd34rtg4r4

12

1755

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Todellakin...

      Tonne pitäs laittaa ghost huntersit tutkimaan asiaa heti videokameroineen ja muine vehkeineen!!
      Olis tosi mielenkiintosta piipahtaa itsekin tuolla koululla vähän tutkailemassa... :)

      Tai ehkä tuo onkin vain oppilaiden uus tapa lintsata...kaikki mukana juonessa :D
      Millon kukakin näkee kummituksen, esittää hysteeristä ja koulu suljetaan...
      Mutta kyllähän kummituksia on...eli uskon kyllä että tuo juttu on totisinta totta koska niin moni on nähnyt tämän aavenaisen...

    • suomeksi:

      Hysteerisiä kohtauksia "kummitushavaintojen jälkeen":

      Dungunin Sekolah Menengah Sains - oppilaitoksessa väitetään useiden opiskelijoiden nähneen kummitusmaisen ilmestyksen leijailleen luokka- ja kokoontumistiloissa sekä asuntolan huoneissa.
      Dungung:
      Mahdollisesti jopa kahdensadan oppilaan arvellaan Sekolah Menengah Sains - oppilaitoksessa kokeneen todellisen kummitustarinan.
      He vakuuttavat nähneensä sunnuntaina kummituksen leijailleen ympäri koulua; luokka- ja kokoontumistiloissa sekä asuntolan huoneissa.
      Koska monet sisäoppilaitoksen tytöt joutuivat hysterian valtaan, oppilaitoksen 600 oppilasta vapautettiin opiskelusta loppupäiväksi.

      Maanantaina hysteria toistui, jolloin koulu suljettiin ja pidettiin suljettuna myös eilen.
      Lähistöllä asuvien oppilaiden vanhemmat hakivat lapsensa kotiin, mutta kauempaa kotoisin olevilla ei ollut muuta mahdollisuutta, kuin majoittua asuntolahuoneisiinsa.

      Oppilaitoksen hallitus ja opetusviranomaiset eivät halunneet kommentoida tapausta, mutta erään oppilaan vanhempi, Mazlan Ariffin, sanoi tyttärensä nähneen aaveen leijailevan luokkahuoneessa.

      "Tyttäreni pysyi väitteessään, että hän näki valkoisiin puetun naishahmon leijailleen ympäri huonetta kunnes se lähestyi häntä. Hän tunsi äkillisiä väristyksiä hieman ennen kuin aave saavutti hänet, ja hän kiljui pelosta", Mazlan Ariffin kertoi.

      Wati- niminen oppilas kertoi tapauksen sattuneen heti sunnuntaiaamuisen kokoontumisen jälkeen, kun kaksi tyttöä alkoi hillittömästi kirkua ollen silminnähden pelon vallassa.

      "Myös muut oppilaat alkoivat kirkua paeten huoneisiinsa. Tunsin pahoinvointia ja sydämeni hakkasi. En muista tarkkaan mitä sen jälkeen tapahtui"; hän kertoi.

      Erään toisen lapsen vanhempi, joka haluaa esiintyä anonyymisti, kertoi, että seuraava päivä ei ollut juuri parempi, koska monet oppilaat olivat peloissaan, ja koulu täytyi edelleen pitää suljettuna.

      "Koulusta pyydettiin minua tulemaan noutamaan tyttäreni kotiin. Aluksi hän kieltäytyi lähtemästä moittien minua syyttä hätäilystä. Kun olimme ajaneet muutaman kilometrin kotia kohden hän alkoi lausua runoa "dua kalimah shahadat" ja oli lopulta tyytyväinen.", tämä vanhempi kertoi.

      Neljään päivään koulussa ei ole opiskeltu, mutta tilanne pyritään palauttamaan normaaliksi.

      • Hila25

      • dfhdhfghgh

        Eiks tollanen haamun leijailu oo aika simppeli saada aikaan holografisilla laitteilla tms.
        Esim.tällänen:http://www.hilavitkutin.com/2008/02/01/sony-markkinoi-uutuuselokuvaansa-japanissa-jattimaisella-vedesta-nousevalla-hologrammihirviolla/


      • pippeli peppi

      • tuollaisen

    • nähtiin

      möröt on totta!
      ja hysteriakin on totta!
      ps myös suomessa on aikoinaan aiheutunut jossain "sisäoppilaitoksessa" tai vastaavassa tyttöjen koulussa, mörön (=ruumillistuneen poltergeistin) aiheuttama hysteria.
      Laitan tänne jotain linkkiä jahka saan kaiveltua...

    • Kuummiituus

      Oon nähnyt monta tämmöistä ja oon kuullu ja meijän koululla oon nähnyt kummituksen mutta se oli verho joka lepatti

    • onkoseonse

      Joukkohallusinaatio. Harvinainen,mutta silloin tällöin esiintyy.

    • VähänEnemmänNäkeä

      Tässä on video jossa luokassa kuvattiin videota opettajan toimesta opetuksen arviointia varten. Jotain outoa alkoi kuitenkin tapahtua, kunnes opettaja ajoi oppilaat ulos luokasta. Vaikuttaa aika aidolta, reaktioiden perusteella ja eikö opettajalle kävisi äkkiä köpelösti jos alkaisi lavastamaan tuollaista temppuilua.

      https://www.youtube.com/watch?v=6lzjafv-kHA

    • kummitusopiskelija

      Kummitus tuli jatkamaan koulunkäyntiään, joka aikoinaan jäi kesken.

    • sssssff

      Eipä noissa mitään ihmeellistä sinällään ole, sillä ns toisella puolella porukkaa ja osa tykkää hihhuloida vielä tänne jääneiden mukanakin. ei noita tarvitse pelätä, vaikka itseäni ensimmäinen "aaveen" kohtaaminen hiukan säikyttikin..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      169
      22175
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      66
      9157
    3. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      65
      6222
    4. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      20
      5862
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      179
      5826
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      321
      5340
    7. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      29
      4856
    8. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      82
      4473
    9. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      86
      4260
    10. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      115
      3760
    Aihe