Moi,
olikohan retkiä (Orinocojoki Angel Falls) mahdollista varata tuolta LTI Costa Cariben hotellilta / lähistöltä, vaiko vain Playa el Aguan rantakadun matkatoimistoista toiselta puolen saarta?
Vai kannattaisiko varata etukäteen finmatkojen kautta, kun ollaan reissussa pääsiäisen aikaan ja silloin taitaa olla muitakin reissaajia saarella ->saattaa jääda retki käymättä
Retkien varauksesta
4
1028
Vastaukset
- 3 vko sitten palannut
Aqua ei ole suinkaan toisella puolella saarta vaan aika lähellä. Retkiä voi toki varata hotellilta käsin koska Finnmatkojen oppaat käyvät LTI Costa Caribessa kolme kertaa viikossa juuri myymässä retkiä ja vastaamassa kysymyksiin.
Kyllä te varmasti retkille pääsette, turha mielestäni niitä etukäteen varata, vaan kuunnella ensin oppaan omat kertomukset ja muiden matkailijoiden kokemukset. Saattaa siinä kuitenkin muut retketkin alkaa kiinnostamaan enemmän. - Myös menossa
Mekin olemme lähdössä kohta pian Margaritalle ja kyllä meillä oli se "luulo" että Orinogo piti (kannatti?) varata jo etukäteen ; siis mikäli sen ottaa Finnmatkojen kautta. Voin olla kyllä vääärässä, mutta kannattaa selvittää.
Käsittääkseni tulee olemaan upea retki...- lti:ssä
Samaa orinocon retkeä myyvät finnmatkojen oppaat paikanpäällä mitä etukäteen tilattaessakin, hinta vaan on jostain syystä muutamaa kymppiä halvempi sieltä ostettuna.
Ja oli ihan hieno retki... - Sinnu
lti:ssä kirjoitti:
Samaa orinocon retkeä myyvät finnmatkojen oppaat paikanpäällä mitä etukäteen tilattaessakin, hinta vaan on jostain syystä muutamaa kymppiä halvempi sieltä ostettuna.
Ja oli ihan hieno retki...Olimme viime keväänä juuri pääsiäisen aikaan reissussa ja silloin saarella on todella paljon paikallisia lomailijoita mantereelta, jolloin joitakin retkiä voi olla vaikea saada.
Kaikki muut retkemme otimme paikallisilta (ja halvemmalla kuin Finnmatkoilta), mutta Los Roquesin matkan saimme enää Finnmatkojen kautta (TUI:lle on varattu tietty osuus noista matkoista), emmekä saaneet enää kuin päivän retken sinne (olisimme halunneet yöpyä tuolla Los Roquesilla- todella ihana saari ja upea saaristo. Suosittelen!)
Kävimme sukeltamassa, Cochen saarella katamaraani- retkellä, jeeppiretkellä ja snorklausretkellä (nyt en enää muista sen saaren nimeä, minkä edustalle tuo snorklausretki suuntautui)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3662178- 571618
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1631274Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771179Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67959- 86945
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.33903Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-113872Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks12866K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8846