Hei vaan kaikille,
Teen kyselyä yliopistolla liittyen Merenkurkun maailman luonnonperintökohteeseen. Tarvitsisin kipeästi vastauksianne, jotta alueen ympäristöä ja olosuhteita pystyttäisiin räätälöimään luonnonläheisten ihmisten tarpeita vastaaviksi. Kiitoksia jo etukäteen vastauksista.
Kyselyn löydät alla olevasta linkistä:
http://forms.uwasa.fi/lomakkeet/379/lomake.html
Merenkurkun maailmanperintökohde
1
409
Vastaukset
paikallisiin melontaseuroihin, sieltä löytyy paljon asiantuntijoita ja asiantuntemusta. Esim. Keski-Pohjanmaan Retkimelojat ry ja muut paikalliset seurat sekä Suomen Ladun jäsenyhdistykset voisivat varmaan mielellään välittää tietoja eteenpäin ja osallistua tutkimukseen.
Kävin siellä viime kesänä vajaan viikon melontaretkellä, ja ihastuin ikihyväksi. Toista yhtä hyvää keinoa päästä tutustumaan alueeseen monipuolisesti ja läheltä ei taida ollakaan kuin melonta. Aikaa olisi pitänyt olla vaan paljon enemmän. Toivottavasti maailmanperintökohde säilyy hyväkuntoisena ja pääsemme kaikki nauttimaan uskomattoman monipuolisesta ja kauniista luonnosta. Itse toivon pääseväni sinne melomaan vielä monia kertoja, näkemistä ja kokemista riittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää432218Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652088Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211950HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363931697Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75945
- 27909