Kaipaisin vinkkejä pukeutumiseen kun pidämme pojan ristiäiset ja samalla meidät vihitään. Hääpukua en halua, koska pääasiallisena juhlana kuitenkin on ristiäiset, ja tilaisuus on pieni, 10-15 vierasta. Kaapista löytyy esim. musta kotelomekko, mutta onko vähän synkkä? Kiitos, jos joku osaa auttaa!
ristiäiset+häät
minttu08
2
463
Vastaukset
- vinkkiä
joku kertoi jossakin keskustelussa, että oli ollut valkoinen jakkupuku.
löytyisikö kotelomekollesi joku hartiahuivi tms, joka olisi värillinen?- Rouva O
Musta kotelopuku on hyvä perusta. Voisit hankkia vielä jakun sen päälle (hämäisi vähän mahdollista vauvamahan jäännettäkin), valkoinen ja musta on tyylikäs yhdistelmä isoon juhlaan.
Turhaan vähättelet vihkiäisiänne, tärkeä askel sekin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859