Yksit. sos.palvelualan palkkaluokka G25

LiisaMiina

Mitä suunnilleen on palkka: Yksityisen sosiaalipalvelualan TES:a palkkaluokka G25?

5

12302

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sosionomi

      G25 PK-seutu 2066,- (ja risat) I ja II-paikkakunnat 2048,-(ja risat) löytyy yks.sos.alan taulukoista ja kun kirjoitat googleen G25.

    • saa silloin

      noin 2500 euroa ja siitä eteenpäin riippuen kokemuslisistä. Löydät palkkaluokat pdf-dokumenttina helposti googlettamalla vaikka "palkkaluokat G 25"

    • atii
    • Lila_80

      Moi. Olen eritysopettaja ja töissä henkilökohtainen avustaja, mitä palkan luokka pitäisi olla. Epäilen, että saan lian pieni palkka.

    • Anonyymi

      Nyt on pulaa sairaanhoitajista, neuvotelkaa palkkanne. Varsinkin jos on koulutusta,kokemusta ja erityisosaamista.

      Itse olen aina saanut sen mitä olen pyytänyt.

      Naisvaltaisilla aloilla on ihme nössö, kateus jne touhua. Perseen nuolentaa ja lipomista.

      Reilusti vaan palkkatoive, jne ei sitä tarvitse hävetä ja työpaikkoja on parhaat viedään jo käsistä.

      Pitäkää huoli ja turha niitä palkkatietoja on levitellä työyhteisössä, tiedätte mihin se johtaa eli kateelliset syövät.

      Koulutuksessa tulisi olla sellaisia oppiaineita, joissa suomalaisten huonoa egoa pönkitetään. Kun nyt tuntuu olevan asenne,anteeksi anna olemassaoloni tyyliin. Naiset on liian kilttejä, perseennuolijoita ja ottavat sen minä saavat ja siinä se.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      4946
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3516
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2963
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2935
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      8
      2767
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      55
      2280
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      39
      1778
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1700
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1691
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1584
    Aihe