idiootit

lopettakaa se kiroilu! ei olla enää missään saakelin 20-luvulla! opetelkaa puhumaan senkin sivistymättömät!!
41755
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Lopetatan itekin voimasanojen käyttö.

Äänestä

Hyvä idea vaihdetaan Kuhmon kaupungin nimeksi Idiotismi! Hölmölä on perinettä, olkaamme siis Idiootteja kaikki!

Äänestä

on se vissiin kuhmo edennyt jo aika hyvin tonne 30-luvulle...

Äänestä

Antaa vaan kirosanojen olla käytössä. Esim. sana perkele sisältää paljon, paljon asioita jos sen oivaltaa "otsikkona".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kukatiesparasmies kirjoitti:

lopettakaa se kiroilu! ei olla enää missään saakelin 20-luvulla! opetelkaa puhumaan senkin sivistymättömät!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu