Se toimi

kummastunut

Riitelin kerran mieheni kanssa ihan typerästä asiasta ja hän sai tilanteesta tarpeekseen ja lähti kaljalle "rauhoittumaan".

Olin juuri lukenut eräästä englantilaisesta vanhasta naisesta jonka mies oli nuoruudessaan ollut merillä. Heidän laivansa oli joutunut todella kovaan myrskyyn ja nainen pelkäsi miehensä puolesta. Hän oli koko yön rukoillut ja kuvitellut olevansa laivalla miehensä kanssa. Mies oli jälkeenpäin kertonut nähneensä vaimonsa seisoneen hetken aikaa hytissä. Minä menin sänkyyn pitkäkseni ja yritin kuvitella itseni sen kapakan ovelle missä mieheni tiesin olevan ja aloin lähettää hänelle telepaattisia viestejä, "tule kotiin". Tein tätä varmaankin puolisen tuntia, ja vajaa tunti siitä mies tuli kotiin. Ei siinä viellä mitään ihmeellistä. Mutta olin todella hämmästynyt kun kysyin että, etkös viihtynytkään siellä, hän sanoi että hänellä oli koko ajan kumma tunne että minä seisoin siinä ovensuussa. Ei sitä tiedä enää itsekkään mihin uskoisi, mutta näin kävi.

4

743

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pikkusiskonen

      Pitää itsekkin kokeilla, kun tulee vastaavanlainen tilanne omalle kohdalle.

    • Sue`s

      Kyse on visualisoinnista :) Sitä pystyy ns. harjoittamaan ja kehittämään eikä siitä ole mitään haittaa, kunhan toiminta on positiivista ja hyvää.

    • vähän tietäväisempi?

      kyse ei ole pelkästään visualisoinnista. mutta visualisointi on osa tätä.

      teit melkeen onnistuneen astraaliprojektion, onnistuuneen empaattisen (enemmän empaatisen viestin kuin telepaatisen)

      kanttis ruveta harjoittelemaan noita kumpaakin, empatiaa (empathy ois hakusana) ja astraaliprojektiota (astralprojection hakusana) kerta siun on helppo noita tehä. niissä edistyminenkin on silloin helpompaa.

      ootko tehny tälläistä aikaisemmin tai meditoinut tms?

      • kummastunut

        Kiitos vastauksestasi, kertomani tapaus oli ensimmäinen minulle sattunut. Vaikka olen kyllä ajatellutkin olevani jollain lailla "herkkä" olen kokenut kolmesti sellaisen ruumiista poistumis tapahtuman ja ensimmäisellä kerralla näin tapauksen, jonka olen jälkeenpäin kuullut tapahtuneen juuri niin, minä leijuin siellä katonrajassa katsomassa sitä. Kerran olin kovassa kuumeessa ja yhtäkkiä tunsin nousevani noin metrin sängyssä makaavaa ruumistani ylemmäksi, pysyin kokoajan vaakatasossa joten tämä oli erilainen kokemus kun nuo muut. Oli ihana olo ei koskenut mihinkään, sitten laskeuduin takaisin itseeni ja nukahdin. Aamulla herätessäni kuume ja kivut olivat poissa, sitä en tiedä johtuiko tämä kuumehoureista, mutta ihana kokemus ja todellakin olin aivan terve seuraavana aamuna.

        Murrosiässä minulla oli hyvin vahva yhteys tyttökaveriini, laskimme leikkiä että osaamme lukea toistemme ajatuksia. Aloimme monesti ajatella samaa asiaa tai ihmistä yhtäaikaa. Monesti soitimmekin toisillemme yhtäaikaa.

        Välillä vain tulee mieleen joku ajatus joka sitten toteutuu hetken päästä. En siis tarkoita että olisin joku ennustaja, mutta esim. linja-autossa tuli mieleen että täytyy kaivaa lippu esille ja tarkastaja tulikin melkein heti. Samoin kun olin jo unohtanut kirjoittaneeni tänne ja oli varmaan pari kuukautta siitä kun lueskelin näitä viimeksi, tuli voimakkaana mieleen että pitäisi käydä taas vilkasemassa, ja olitkin kirjoittanut tänne juuri. Onko sulla tietoa mitä tämä tämmöinen on, kiinnostuin antamistasi neuvoista. Paneudun asiaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      112
      17199
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      41
      9938
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      29
      5061
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      239
      3885
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      33
      3133
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      14
      2830
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      114
      2799
    8. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      25
      2742
    9. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      51
      2625
    10. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      76
      2503
    Aihe