Se toimi

kummastunut

Riitelin kerran mieheni kanssa ihan typerästä asiasta ja hän sai tilanteesta tarpeekseen ja lähti kaljalle "rauhoittumaan".

Olin juuri lukenut eräästä englantilaisesta vanhasta naisesta jonka mies oli nuoruudessaan ollut merillä. Heidän laivansa oli joutunut todella kovaan myrskyyn ja nainen pelkäsi miehensä puolesta. Hän oli koko yön rukoillut ja kuvitellut olevansa laivalla miehensä kanssa. Mies oli jälkeenpäin kertonut nähneensä vaimonsa seisoneen hetken aikaa hytissä. Minä menin sänkyyn pitkäkseni ja yritin kuvitella itseni sen kapakan ovelle missä mieheni tiesin olevan ja aloin lähettää hänelle telepaattisia viestejä, "tule kotiin". Tein tätä varmaankin puolisen tuntia, ja vajaa tunti siitä mies tuli kotiin. Ei siinä viellä mitään ihmeellistä. Mutta olin todella hämmästynyt kun kysyin että, etkös viihtynytkään siellä, hän sanoi että hänellä oli koko ajan kumma tunne että minä seisoin siinä ovensuussa. Ei sitä tiedä enää itsekkään mihin uskoisi, mutta näin kävi.

4

890

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pikkusiskonen

      Pitää itsekkin kokeilla, kun tulee vastaavanlainen tilanne omalle kohdalle.

    • Sue`s

      Kyse on visualisoinnista :) Sitä pystyy ns. harjoittamaan ja kehittämään eikä siitä ole mitään haittaa, kunhan toiminta on positiivista ja hyvää.

    • vähän tietäväisempi?

      kyse ei ole pelkästään visualisoinnista. mutta visualisointi on osa tätä.

      teit melkeen onnistuneen astraaliprojektion, onnistuuneen empaattisen (enemmän empaatisen viestin kuin telepaatisen)

      kanttis ruveta harjoittelemaan noita kumpaakin, empatiaa (empathy ois hakusana) ja astraaliprojektiota (astralprojection hakusana) kerta siun on helppo noita tehä. niissä edistyminenkin on silloin helpompaa.

      ootko tehny tälläistä aikaisemmin tai meditoinut tms?

      • kummastunut

        Kiitos vastauksestasi, kertomani tapaus oli ensimmäinen minulle sattunut. Vaikka olen kyllä ajatellutkin olevani jollain lailla "herkkä" olen kokenut kolmesti sellaisen ruumiista poistumis tapahtuman ja ensimmäisellä kerralla näin tapauksen, jonka olen jälkeenpäin kuullut tapahtuneen juuri niin, minä leijuin siellä katonrajassa katsomassa sitä. Kerran olin kovassa kuumeessa ja yhtäkkiä tunsin nousevani noin metrin sängyssä makaavaa ruumistani ylemmäksi, pysyin kokoajan vaakatasossa joten tämä oli erilainen kokemus kun nuo muut. Oli ihana olo ei koskenut mihinkään, sitten laskeuduin takaisin itseeni ja nukahdin. Aamulla herätessäni kuume ja kivut olivat poissa, sitä en tiedä johtuiko tämä kuumehoureista, mutta ihana kokemus ja todellakin olin aivan terve seuraavana aamuna.

        Murrosiässä minulla oli hyvin vahva yhteys tyttökaveriini, laskimme leikkiä että osaamme lukea toistemme ajatuksia. Aloimme monesti ajatella samaa asiaa tai ihmistä yhtäaikaa. Monesti soitimmekin toisillemme yhtäaikaa.

        Välillä vain tulee mieleen joku ajatus joka sitten toteutuu hetken päästä. En siis tarkoita että olisin joku ennustaja, mutta esim. linja-autossa tuli mieleen että täytyy kaivaa lippu esille ja tarkastaja tulikin melkein heti. Samoin kun olin jo unohtanut kirjoittaneeni tänne ja oli varmaan pari kuukautta siitä kun lueskelin näitä viimeksi, tuli voimakkaana mieleen että pitäisi käydä taas vilkasemassa, ja olitkin kirjoittanut tänne juuri. Onko sulla tietoa mitä tämä tämmöinen on, kiinnostuin antamistasi neuvoista. Paneudun asiaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      76
      771
    2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      144
      750
    3. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      57
      666
    4. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      47
      654
    5. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      25
      653
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      46
      634
    7. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      44
      587
    8. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      521
    9. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      27
      511
    10. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      27
      506
    11. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      503
    12. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      6
      466
    13. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      402
      452
    14. Onko kaivattusi

      Hoikistunut?
      Ikävä
      30
      436
    15. Se oli molemminpuolinen limerenssi

      Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭
      Ikävä
      76
      431
    16. Rydman, herätys!

      "Veikkauksen toimitusjohtaja Olli Sarekoski tienasi kiinteää palkkaa 445 891 euroa ja lisiä 72 157. Kuukausipalkka oli 3
      Maailman menoa
      63
      420
    17. En laita sulle viestiä

      Toivottavasti ymmärrät jo mies hyvä, että en tule koskaan laittamaan sulle viestiä enkä soittamaan sulle. Minusta ei sii
      Ikävä
      39
      394
    18. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      36
      392
    19. Helena Ahti-Hallberg napauttaa - Näin hän kommentoi Vappu Pimiän TTK-lähtöä

      Vappu Pimiä jätti Tanssii Tähtien Kanssa -juontajapestin viime kauden lopuksi. Nyt on erilainen kausi, kun Pimiä ei ole
      Tanssii tähtien kanssa
      3
      390
    20. Mikä on toinen nimesi?

      😊
      Ikävä
      28
      384
    Aihe