Riitelin kerran mieheni kanssa ihan typerästä asiasta ja hän sai tilanteesta tarpeekseen ja lähti kaljalle "rauhoittumaan".
Olin juuri lukenut eräästä englantilaisesta vanhasta naisesta jonka mies oli nuoruudessaan ollut merillä. Heidän laivansa oli joutunut todella kovaan myrskyyn ja nainen pelkäsi miehensä puolesta. Hän oli koko yön rukoillut ja kuvitellut olevansa laivalla miehensä kanssa. Mies oli jälkeenpäin kertonut nähneensä vaimonsa seisoneen hetken aikaa hytissä. Minä menin sänkyyn pitkäkseni ja yritin kuvitella itseni sen kapakan ovelle missä mieheni tiesin olevan ja aloin lähettää hänelle telepaattisia viestejä, "tule kotiin". Tein tätä varmaankin puolisen tuntia, ja vajaa tunti siitä mies tuli kotiin. Ei siinä viellä mitään ihmeellistä. Mutta olin todella hämmästynyt kun kysyin että, etkös viihtynytkään siellä, hän sanoi että hänellä oli koko ajan kumma tunne että minä seisoin siinä ovensuussa. Ei sitä tiedä enää itsekkään mihin uskoisi, mutta näin kävi.
Se toimi
4
763
Vastaukset
- pikkusiskonen
Pitää itsekkin kokeilla, kun tulee vastaavanlainen tilanne omalle kohdalle.
- Sue`s
Kyse on visualisoinnista :) Sitä pystyy ns. harjoittamaan ja kehittämään eikä siitä ole mitään haittaa, kunhan toiminta on positiivista ja hyvää.
- vähän tietäväisempi?
kyse ei ole pelkästään visualisoinnista. mutta visualisointi on osa tätä.
teit melkeen onnistuneen astraaliprojektion, onnistuuneen empaattisen (enemmän empaatisen viestin kuin telepaatisen)
kanttis ruveta harjoittelemaan noita kumpaakin, empatiaa (empathy ois hakusana) ja astraaliprojektiota (astralprojection hakusana) kerta siun on helppo noita tehä. niissä edistyminenkin on silloin helpompaa.
ootko tehny tälläistä aikaisemmin tai meditoinut tms?- kummastunut
Kiitos vastauksestasi, kertomani tapaus oli ensimmäinen minulle sattunut. Vaikka olen kyllä ajatellutkin olevani jollain lailla "herkkä" olen kokenut kolmesti sellaisen ruumiista poistumis tapahtuman ja ensimmäisellä kerralla näin tapauksen, jonka olen jälkeenpäin kuullut tapahtuneen juuri niin, minä leijuin siellä katonrajassa katsomassa sitä. Kerran olin kovassa kuumeessa ja yhtäkkiä tunsin nousevani noin metrin sängyssä makaavaa ruumistani ylemmäksi, pysyin kokoajan vaakatasossa joten tämä oli erilainen kokemus kun nuo muut. Oli ihana olo ei koskenut mihinkään, sitten laskeuduin takaisin itseeni ja nukahdin. Aamulla herätessäni kuume ja kivut olivat poissa, sitä en tiedä johtuiko tämä kuumehoureista, mutta ihana kokemus ja todellakin olin aivan terve seuraavana aamuna.
Murrosiässä minulla oli hyvin vahva yhteys tyttökaveriini, laskimme leikkiä että osaamme lukea toistemme ajatuksia. Aloimme monesti ajatella samaa asiaa tai ihmistä yhtäaikaa. Monesti soitimmekin toisillemme yhtäaikaa.
Välillä vain tulee mieleen joku ajatus joka sitten toteutuu hetken päästä. En siis tarkoita että olisin joku ennustaja, mutta esim. linja-autossa tuli mieleen että täytyy kaivaa lippu esille ja tarkastaja tulikin melkein heti. Samoin kun olin jo unohtanut kirjoittaneeni tänne ja oli varmaan pari kuukautta siitä kun lueskelin näitä viimeksi, tuli voimakkaana mieleen että pitäisi käydä taas vilkasemassa, ja olitkin kirjoittanut tänne juuri. Onko sulla tietoa mitä tämä tämmöinen on, kiinnostuin antamistasi neuvoista. Paneudun asiaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli5210365Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.1226217"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn734593Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois
Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul113451Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1433220Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji2833055Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1512833Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen
haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota672776Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota
Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma32191Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait312117