Löytyykö Egyptin lomakohteiden esim Sharmin kaupoista ns. muotivaatteita? eli saman tapaisia kun mitä Suomestakin voisi ostaa? itse olen kova shoppailemaan ja mietin että saako Egyptistä muutakin kun koruja, parfyymeja ja huiveja..
Egyptin
muoti
4713
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
sielää myydään piraatteja t paitoja ym, sit tietty vatsatanssi kuteita, huiveja kylläkin monenlaisia mutta eipä juuri muotivaatteita, paitsi merkkiliikkeet joissa sit hinta kalliimpi kuin kotona, esim dieselin kauppa törkeitä hintoja ja niitä retkuja ei oikeasti kannata ostaa parempillaatuisia kun saa halvall täältäkin.
Eipä ole naisille juuri muuta shopattavaa kun hopea ja kultakoruja..erilaisia huiveja..laukkuja, kenkiä. Joitakin harvoja kesämekon tapaisia. Ei juurikaan muotivaatteita. Ja tietysti kuten edellinen vastannut niin niitä vatsatanssipukuja. Miehille oli paljon t-paitoja ja shortsejakin jonkun verran. Kyllä Turkkiin verrattuna vähäiset määrät shopattavaa!
Sieltä saa ostettua?
lähinnä rantasandaaleja ja sit koristeellisia sandaaleja jotka just ehkä kestää yhden lomaviikon