aloittelija

Olen aikoinani poistanut vahingossa kuvia, nyt jos teen järjestelmän palautuksen sitä edelliseen päivään, niin palautuuko kuvat ja kone siihen muotoon missä se silloin oli?
4292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei järjestelmän palautuskaan kaikkeen kykene, korjaa vaan winukan sekoiluja.

Äänestä

Ettekö te tosiaan koskaan opi mitään, edes toisten tekemistä virheistä?
"Poistin vahingossa" ??

Ohje kaikille vastaaville vahingossa poistajille:
Pitää kuvat kamerassa, niin kauan että ne on ensin kiintolevyllä ja siitä vielä ulkoisella tai toisella sisäisellä kiintolevyllä, tai poltettu rompulle.
Eli ne on aina vähintään kahdessa paikassa samaan aikaan. Silloin voi kolmatta tyhjentää.
Se minkä olet poistanut, voi olla vielä roskakorissa. Mutta sekin herjaa jossain tilanteessa että tiedostot on liian isoja ja silloin ne on mennyttä kalua samantien.

Äänestä

Siis jos teet palautuksen niin ainakin työpöydällä olevat tiedostot palautetaan/Huom myös poistetaan!, Riippuen paljonko tilaa olet järjestelmästä varannut tarkkailuun...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.... kirjoitti:

Olen aikoinani poistanut vahingossa kuvia, nyt jos teen järjestelmän palautuksen sitä edelliseen päivään, niin palautuuko kuvat ja kone siihen muotoon missä se silloin oli?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu