Hostelli Bergamo + Ryan

O´neill

Moro!

Homman nimi tämä. Bergamosta pitäis löytää hostelli/hotelli (n. 20-30€/yö/henk) pariksi päiväksi. Paljon parjattu Ryan Air on perillä puolen yön tienoilla joten siirtyminen majapaikkaan tulisi tapahtua mahdollisimman vaivatta(eli majapaikka 10 km säteellä kentästä). Vaihtoehtoja tällähetkellä Art & Hotel tai Hotel Maxim...? Kokemuksia? Vai jotain parempia vaihtoehtoja?

7

6983

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Karolina_35
    • persaukko

      nouse bussiin suoraan kentältä ja mene milanoon. matka kestää yöllä n.30min ja olet heti aamusta pelipaikalla.
      takseja saa heti bussin vierestä central stazionelta. ellet sitten ota hotellia ihan vierestä esim starhotel andersson.
      bergamoon ehtii tutustua lähtöpäivänäkin.

    • myöhässä

      Eli eilen 18.2. piti ensin koneen lähteä klo 21.00 sitten tuli ilmoitus, että kone lähtenee klo 21.25 ja lopulta se lähti vasta 22.40, eli Bergamosta eteenpäin kannattanee suunnitella vasta paikanpäällä.

      Aina on muitakin menijöitä, joten silmät ja korvat auki. Reilusti juttelemaan muiden suomalaisten kanssa niin löytyy porukkaa kimppaan ja sitten vaan tilataksilla.

      Se bussimatka on kuulemma aivan kauheaa matalalentoa.

      • evfeve

        Busseja kulkee myöhään ja jos kone on myöhässä, niin bussitkin odottavat.
        Milanoon vaan saman tien. Kyyti on hurjaa, mutta mikäs siinä ajaessa, kun tiet on kuivat ja liikenne olematonta. Paluumatka paljon rauhallisempi jos se nyt yhtään lohduttaa..


    • Bergamoon

      eli mistä busii lähtee takaisinpäin? Olisi tarkoitus lähteä jo aamupäivällä tutustumaan Bergamoon ja mennä sitten sieltä kentälle illaksi.

      • ergeg

        samasta paikasta kun minne se pysähtyykin, eli central stazionen kyljestä.


    • Bergamo

      Olimme toukokuun alussa viisi yötä Filippo Carraran pienhotellissa, joka sijaitseee n. 20 minuutin kävelymatkan päässä vanhasta Bergamosta. Huone oli siisti parvekkeellinen ja kahdelta 80 euroa/yö. Siihen sisältyi aamiainen ja runsaasti neuvoja tarvittaessa. Hän tuli meitä noutamaan lentokentältä. Majoituksen saa hiukan halvemmalla häneltä suoraan välttäen nettimarkkinointiverkoston kulut. Hän lupasi majoituksen n. 65 eurolla/yö, jos on vähintään kolme yötä. Suora osoitteensa on: [email protected].

      Bergamossa on paljon nähtävää, me kävimme myös Gardajärvellä, jonne junamatkat kahdelta edestakaisin maksoivat n. 125 e. ja usean tunnin risteily upealla järvellä saman verran.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      66
      754
    2. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      113
      722
    3. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      37
      696
    4. Meiltä löytyy kyllä älliä

      Vai mitä oot mieltä...
      Ikävä
      129
      649
    5. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      67
      589
    6. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      40
      589
    7. Vasemmiston aloite

      Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja
      Pyhäjärvi
      58
      483
    8. Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?

      Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      459
    9. Onko suhtautuminen kaivattusi

      Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin
      Ikävä
      35
      458
    10. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      26
      455
    11. Miksi vihainen

      Miksi olet vihainen mulle?
      Ikävä
      41
      422
    12. Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu

      Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i
      Maajussille morsian
      0
      395
    13. Näyttää siltä ettet edes sinä.

      Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa
      Ikävä
      28
      389
    14. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      58
      377
    15. Kun asiat pitkittyy niin ne mutkistuu

      Mutkaista jo on, ei nämä enää selviä.
      Ikävä
      29
      374
    16. Hei, alettaisko oleen yhdessä?

      Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys
      Sinkut
      64
      374
    17. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      59
      367
    18. Jää tyhjää tila

      Kun ärrä loppuu. Toivottavasti ei kyhätä siihenkin kirppari. Hävettää koko keskusta.
      Ähtäri
      24
      359
    19. Miks tämä jatkuu näin pitkään?

      Ootko rakastunut?
      Ikävä
      23
      357
    20. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      34
      354
    Aihe