Hostelli Bergamo + Ryan

O´neill

Moro!

Homman nimi tämä. Bergamosta pitäis löytää hostelli/hotelli (n. 20-30€/yö/henk) pariksi päiväksi. Paljon parjattu Ryan Air on perillä puolen yön tienoilla joten siirtyminen majapaikkaan tulisi tapahtua mahdollisimman vaivatta(eli majapaikka 10 km säteellä kentästä). Vaihtoehtoja tällähetkellä Art & Hotel tai Hotel Maxim...? Kokemuksia? Vai jotain parempia vaihtoehtoja?

7

6922

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Karolina_35
    • persaukko

      nouse bussiin suoraan kentältä ja mene milanoon. matka kestää yöllä n.30min ja olet heti aamusta pelipaikalla.
      takseja saa heti bussin vierestä central stazionelta. ellet sitten ota hotellia ihan vierestä esim starhotel andersson.
      bergamoon ehtii tutustua lähtöpäivänäkin.

    • myöhässä

      Eli eilen 18.2. piti ensin koneen lähteä klo 21.00 sitten tuli ilmoitus, että kone lähtenee klo 21.25 ja lopulta se lähti vasta 22.40, eli Bergamosta eteenpäin kannattanee suunnitella vasta paikanpäällä.

      Aina on muitakin menijöitä, joten silmät ja korvat auki. Reilusti juttelemaan muiden suomalaisten kanssa niin löytyy porukkaa kimppaan ja sitten vaan tilataksilla.

      Se bussimatka on kuulemma aivan kauheaa matalalentoa.

      • evfeve

        Busseja kulkee myöhään ja jos kone on myöhässä, niin bussitkin odottavat.
        Milanoon vaan saman tien. Kyyti on hurjaa, mutta mikäs siinä ajaessa, kun tiet on kuivat ja liikenne olematonta. Paluumatka paljon rauhallisempi jos se nyt yhtään lohduttaa..


    • Bergamoon

      eli mistä busii lähtee takaisinpäin? Olisi tarkoitus lähteä jo aamupäivällä tutustumaan Bergamoon ja mennä sitten sieltä kentälle illaksi.

      • ergeg

        samasta paikasta kun minne se pysähtyykin, eli central stazionen kyljestä.


    • Bergamo

      Olimme toukokuun alussa viisi yötä Filippo Carraran pienhotellissa, joka sijaitseee n. 20 minuutin kävelymatkan päässä vanhasta Bergamosta. Huone oli siisti parvekkeellinen ja kahdelta 80 euroa/yö. Siihen sisältyi aamiainen ja runsaasti neuvoja tarvittaessa. Hän tuli meitä noutamaan lentokentältä. Majoituksen saa hiukan halvemmalla häneltä suoraan välttäen nettimarkkinointiverkoston kulut. Hän lupasi majoituksen n. 65 eurolla/yö, jos on vähintään kolme yötä. Suora osoitteensa on: [email protected].

      Bergamossa on paljon nähtävää, me kävimme myös Gardajärvellä, jonne junamatkat kahdelta edestakaisin maksoivat n. 125 e. ja usean tunnin risteily upealla järvellä saman verran.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      101
      4646
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3172
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      2909
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      80
      1680
    5. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1470
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      102
      1264
    7. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      15
      997
    8. Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?

      En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan
      Ikävä
      40
      911
    9. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      25
      900
    10. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      184
      884
    Aihe