Olen vartijana Securitaksella. Yksikkömme palvelupäällikkö kielsi vuorojen vaihtamisen tältä vuodelta, joskin työnjohto voi vaihtaa vuoroja edelleen. Laillista? Muilla samanlaisia kokemuksia?
Laillista?
_Vartija_Secu_CiPa_
5751
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ikäväähän tuo on, mutta ilm hänellä on jokin pätevä syy miksi näin on määrännyt.
Eli nyt sitten tämä vuosi menee vai kärvistellen?
kyllä tähän. Sehän sanoo mitä teet ja milloin !!!
hahahaha... kyseinen yksikkö ylivoimaisesti ykkönen!!! Mikähän kyseinen boss luulee olevansa. Ei suostuta vuoronvaihtoihin!!! 3.4 hyvät bileet...;)
Ja tosiaan mikäli vuoron pituus muuttuu niin siihen ei yksinkertaisesti tarvitse suostua... ja tämän jälkeen firma on kusessa kun ei alueille löydykkään tekijää! Saas nähdä sen jälkeen saako niitä vuoroja vaihdella vai ei!
Nii mut voihan ne aina siirtää työntekijän toiseen paikkaan samaks ajaks , kun olisi ollut vuoro toisessa paikassa ja hankkia toisen vartijan vaikka tekemää ne lopputunnit.