Mitenkäs onnistuu matkan teko kyykyllä?
ESIM. 500km. entä jos on 186cm kaveri?
matkan teko
12
797
Vastaukset
- koeajaja
Parin kilsan jälkeen niskan luonnoton asento alkoi rassaamaan ja viiden kilsan jälkeen pystyin täydellä varmuudella sanomaan että kyykyllä en enää aja.
Matkapyörällä asento on pajon parempi ja siinä viihtyy pidempään.
Customista löytyi sitten se kaikkein luonnollisin asento ja sen ostin.- moni asia
Millä vaan matkanteko onnistuu,mutta joihinkin pitää totutella kauemmin. Ei kaikki hae helppoutta ja mukavuutta. Pääsisihän vuoristokiipeilijäkin huipulle helpommin helikopterilla.
- matkaenduroa
moni asia kirjoitti:
Millä vaan matkanteko onnistuu,mutta joihinkin pitää totutella kauemmin. Ei kaikki hae helppoutta ja mukavuutta. Pääsisihän vuoristokiipeilijäkin huipulle helpommin helikopterilla.
Transu, Varaeero, Gessu, Tiikeri, Tohtori. Niissä on ryhdikkäälle ihmiselle luonteva asento.
- *järvenneito*
1200 km ja sit pitää vielä omin avuin päästä pyörän päältä pois, ni kyllä se custom on :))
Sen pitempään en ole itsekään ajanut yhtäjaksoisesti. - Ei auta
matkaenduroa kirjoitti:
Transu, Varaeero, Gessu, Tiikeri, Tohtori. Niissä on ryhdikkäälle ihmiselle luonteva asento.
Kokeilemaan voi päästä mutta "tohtoreita" ei saa enää rahallakaan, paitsi hyvällä tuurilla ehkä kuten "Oulun miehelle" kävi. Omaa tohtoriani oon muokannu 20 vuotta mieleisekseni eikä siitä voi luopua.
Lasi vitriiniin päätyy se, kun lopulta nostan kädet pystyyn - kun ei enää kulje se.
Täytyy vaan varata riittävästi aikaa matkan tekoon ettei kangistu.
Tommonen viikko on ihan sopiva aika.- Kyykyillä
Niinpä niin,äläs ny eläkeläinen jauha kakkaa.
viime kesänä yhtäjaksoisesti ajoin 600cc kyykyllä 800km tosin tankkaaman joutui ja siinä välissä myös tupakin mittaset tauot.
Jos et asiasta mitään tiedä niin voisit myös olla kommentoimatta asiaa.
- on ja siihen jäi
R6 noin 500 km putkeen. Jännetuppitulehdus molempiin ranteisiin saman tien. Pärrä oli hieno mutta ei mua varten.
en ole kokeillut koskaan 186senttistä, tulehdus saattaisi tulla jo aiemminkin...- Blondi vaa
Huhhuh en ole minäkään kokeillut 186 senttistä ja tulehduksen sain ihan muista syistä. Mielestäni 30 on ihan riittävä.
Kerran muuten kaverin tuppi oli kans aika pahassa kunnossa mut kun sivelee paksun kerroksen munavoita päälle niin kuulemma auttaa, tiedä sitten. - Määki ole
Blondi vaa kirjoitti:
Huhhuh en ole minäkään kokeillut 186 senttistä ja tulehduksen sain ihan muista syistä. Mielestäni 30 on ihan riittävä.
Kerran muuten kaverin tuppi oli kans aika pahassa kunnossa mut kun sivelee paksun kerroksen munavoita päälle niin kuulemma auttaa, tiedä sitten.Kaveri kertoi että kuivattua velliä vois ripsiä kans pintaan niin punertaa orvaskesi kummasti, toisaalta turha noita asioita on vatkaa sen enempää, luonto hoitaa.
Onkohan 30 kuitenkaan riittävä, joutuu meinaan melkosen kyyryssä punnertamaan. Ei kovin ekonoominen asentoa saa ollenkaan vaikka olenkin todella joustava.
- Ram.
Itse en sporteilla pitkiä päiväreissuja enää saa tehtyä, sen verran jäykkäniskaseksi olen tullu.
Myös hitaassa ajossa, ja kaupungissa on käsivarsilla painoa ihan riittävästi.
Sulla on pituutta kuitenki aika paljo, eli tienpäällä kyllä alkaa "noste" helpottaa käsivarsia melko pienissä nopeuksissa.
Polvikulmat varmaan on melko jyrkät.
Ota vuokralle viikonlopuks joku kyykky, niin tiedät jo paljon enemmän.
Jos mutkasta tiensyheröä riittää, niin eihä sitä parempaa seuraa voi itelleen toivoa, ku sähäkkä super sportti. - Kaikkea pitää kokeilla
No, ootko tehenyt lenkkiä pyörällä iliman penkkiä?
Vitut kyykyistä ja nakuista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku454062Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351939Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531336- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421004- 191986
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80937
- 55820
Jälkiviisauttako
Kun katsot taaksepäin, tekisitkö jotain asioita toisin kaivattusi suhteen? Vai onko kaikki mennyt, niin kuin piti?79809