Kokemuksia Aprilia RSV 1000 Millestä?

April

Nyt kaivattaisiin kokemuksia Aprilian RSV 1000 Millestä. Millainen on kyseisen pyörän luotettavuus? Onko parempi kuin Fiatilla? Laitelkaa omia kokemuksianne nykyiset ja entiset omistajat. Sellainen on harkinnassa, mutta harvinaisempana merkkinä ei juurikaan tahdo löytyä tietoa / kokemuksia kyseisestä pyörästä. Hinta näyttää ihan mielenkiintoiselta jos vertaa japsirautoihin.

3

5531

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sfsfsfsf

      turrpaskii!!

    • niinku kello

      ollu pari noita vee kakkosia.noita nyt fiateihin kukaan vertaa.huollot pelaa ja itsekkin voi huoltaa aivan hyvin jos on vähänkin peukalo oikeessa paikassa.
      vääntää kun mikä,ei mikään pyhäkulkija kaupungissa mutta luonnetta löytyy kun ruvetaan käskemään.
      japanin vehkeisiin nähden persoonallisempi kulkija vaikka joku tykkää niistäkin.
      ääntä löytyy vaikkei nyt ducatiin voi noitten suhteen verrata.osta pois huoletta.

      • zamheit

        minulla oli aprilia rsv mille. tämä v2 koneen vääntö on vain legenda, ei ole ero hyviin rivikoneisiin muuta kuin tärinä ja se, ettei kierrä niin korkealle.

        Apriliassa on kyllä hyvä keskialueen vääntö, nostaa hyttiä makeesti jo pienillä kierroksilla, kaasusta ykkösellä ja kytkimellä helposti kakkosella. Erinomainen pyörä ajaa mutkateitä, kaupungissa huono jollei vaihda tankoa ja muuta välitystä.

        En tiedä nyt tuota eksotiikasta, eivät japsitkaan niin hajuttomia ja mauttomia ole, jos vähän laittaa niitä. Mutta kokonaisuutena erinomainen pyörä, joka on vain erittäin vaikea myydä eteenpäin. Oma pyöräni täytyi myydä halvalla pois, että joku edes osti(myin sitä puoli vuotta). Mutta jos olet valmis hyväksymään nämä seikat, osta pois.

        Nykyään ajan taas japsilla, nelisylinterinen on vain minun juttuni.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      113
      3864
    2. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      41
      3203
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      236
      2866
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      40
      2386
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1684
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      24
      1496
    7. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1476
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      14
      1371
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      18
      1345
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1271
    Aihe