haetaan elokuva-avustajia

BlindSpot

BLIND SPOT PICTURES hakee avustajia keväällä kuvattavaan, Heikki Kujanpään ohjaamaan elokuvaan “Putoavia enkeleitä”. Elokuva käsittelee Lauri Viidan ja Aila Meriluodon myrskyisää rakkaustarinaa, ja sen pääosissa esiintyvät Tommi Korpela, Elina Knihtilä ja Elena Leeve.

Haemme avustajia ennen kaikkea aikavälille 15.4. – 30.4. Kuvaukset tapahtuvat pääkaupunkiseudulla, pääsääntöisesti päiväsaikaan. Etsimme avustajiksi täysi-ikäisiä naisia ja miehiä, parikymppisistä eläkeikäisiin, eikä avustajilta odoteta aikaisempaa kokemusta. Lähes kaikki avustajaroolit ovat yhden päivän mittaisia, ja maksettava korvaus on 20 euroa tai 2 elokuvalippua, sekä lämmin ateria.

Koska elokuvan tapahtumat sijoittuvat 40-, 50- ja 70-luvuille, kaikki avustajat saavat elokuvaan kyseisille aikakausille kuuluvan puvustuksen.

Kiinnostuneita pyydetään toimittamaan tuore valokuva, yhteystiedot sekä päivämäärät jolloin olet käytettävissä sähköpostitse osoitteeseen [email protected].

2

2697

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimetön

      miksei avustajaksi kelpaa 14-vuotias tyttö?? eiks ois mitään mahkui??

      • BlindSpot

        Johtuen lähinnä kohtausten luonteesta haemme nimenomaan hieman vanhempia ihmisiä avustajiksi. Voit tietysti halutessasi laittaa alkuperäisessä viestissä pyydetyt tiedot eteenpäin. On aina mahdollista että lopulta tähänkin projektiin otetaan yksi tai kaksi nuorempaa henkilöä, ja säilytämme myös tietojasi tulevia projekteja varten.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      865
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      43
      629
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      578
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      543
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      49
      490
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      461
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      452
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      417
    Aihe