Kulmaan saa pikkukartan mutta isompi kartta ei lataudu.Tiedoteriviltä löytyy vain teksti "javascript"
Toimiiko muilla? Selaimena firefox ja linuxeina DSL ja Fedora.Vaiva on kestänyt nyt pari viikkoa.Sama juttu Opera- selaimella.
Eniron kartat ei toimi linuxilla?
8
2674
Vastaukset
- windows käyttäjä
vedä kölin alta se linux (windows paljon laadukkaampi BILL GATES RULES)
- en keskenkasvuisten kirjoit...
Pinniivi ei huku, vaikka sen vetäisikin kölin alta. Toisin taitaa käydä vastanneeksi vaivautuneen, ja mainostamasi bill gatesin.
- ..............
en keskenkasvuisten kirjoit... kirjoitti:
Pinniivi ei huku, vaikka sen vetäisikin kölin alta. Toisin taitaa käydä vastanneeksi vaivautuneen, ja mainostamasi bill gatesin.
kato netistä pingviinien kuvia ja runkkaa!!!!!
- .......................
.............. kirjoitti:
kato netistä pingviinien kuvia ja runkkaa!!!!!
kato netistä bill gatesin kuvia ja runkkaa!!!!!kersa.
- ..........
....................... kirjoitti:
kato netistä bill gatesin kuvia ja runkkaa!!!!!kersa.
sä oot sitte pappa ihmisiä XD
- Nimetön
... ja sen asetukset. Kyllä mulla Eniron kartat näkyy aivan hyvin.
Windows viisastelijoille pakollinen vastaprovokaatio: rekisterit ajan tasalla?- j1965
Mikähän tässä nyt sitten olisi oikea asetus, Pari viikkoa sitten ne toimivat näissä vielä normaalisti, mutta nyt parin viikon ajan tehneet mainitsemaani ongelmaa.
Selainteni asetukseia en ole muuttanut, mutta lataus pysähtyy ison kartan osalta.
Ennen nämä toimivat kuten pitikin, kartta- ja hakutoiminnot toimi oikein käyttöjärjestelmästä riippumatta.
Käytössä olevien linuxkoneiden biossit ovat vuosilta 96-99. RAM- muistia on 128 ja 320 mt väleiltä.
Olisikohan tämä ensisijaisesti RAM-muistin koosta johtuvaa?
Muilla webbisivuilla ei ole ongelmia. Sehän tässä kummastuttaakin.
Ajo-ohjeet tulevat, samoin ohjeisiin liitetyt pikkukartat mutta iso kartta jää latautumaan ikuisesti(ko?).
Keltaisetsivut.fi kartat toimivat tässä mutta kartta itsessään on aika pienikokoinen ja gps-koordinaattien näyttöä ei ole kuten eniron kartassa.
MMH:n karttapaikan kartta on taas täydellinen maastokartta, eikä ole paras luettavuudeltaan ajoneuvokäytöön.
Eniron kartat lakkasivat toimimasta myös Nokian 6110 kännykässä,(GPRS) ilmoitti vain "tuntematon tiedostomuoto" vaikka ennen sain siihenkiin luuriin kartat. Nykyisessä 6151 mallissa (GPRS 3G ) kartat näkyvät mutta puhelimen näyttö turhan pieni, ja käyttö on kallista.
- Azon
Tyhjennä selaimen välimuisti...
Mulla auttoi kun ruksi kaikki muut paitsi tallenetut salasanat. Selain yrittää ladata jotain vanhaa muistista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1514523Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1963218Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1062818Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis252775Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1452742Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos382104Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu552005Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat121939En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131865Olet ainutlaatuinen
Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain381129