Kulmaan saa pikkukartan mutta isompi kartta ei lataudu.Tiedoteriviltä löytyy vain teksti "javascript"
Toimiiko muilla? Selaimena firefox ja linuxeina DSL ja Fedora.Vaiva on kestänyt nyt pari viikkoa.Sama juttu Opera- selaimella.
Eniron kartat ei toimi linuxilla?
8
2666
Vastaukset
- windows käyttäjä
vedä kölin alta se linux (windows paljon laadukkaampi BILL GATES RULES)
- en keskenkasvuisten kirjoit...
Pinniivi ei huku, vaikka sen vetäisikin kölin alta. Toisin taitaa käydä vastanneeksi vaivautuneen, ja mainostamasi bill gatesin.
- ..............
en keskenkasvuisten kirjoit... kirjoitti:
Pinniivi ei huku, vaikka sen vetäisikin kölin alta. Toisin taitaa käydä vastanneeksi vaivautuneen, ja mainostamasi bill gatesin.
kato netistä pingviinien kuvia ja runkkaa!!!!!
- .......................
.............. kirjoitti:
kato netistä pingviinien kuvia ja runkkaa!!!!!
kato netistä bill gatesin kuvia ja runkkaa!!!!!kersa.
- ..........
....................... kirjoitti:
kato netistä bill gatesin kuvia ja runkkaa!!!!!kersa.
sä oot sitte pappa ihmisiä XD
- Nimetön
... ja sen asetukset. Kyllä mulla Eniron kartat näkyy aivan hyvin.
Windows viisastelijoille pakollinen vastaprovokaatio: rekisterit ajan tasalla?- j1965
Mikähän tässä nyt sitten olisi oikea asetus, Pari viikkoa sitten ne toimivat näissä vielä normaalisti, mutta nyt parin viikon ajan tehneet mainitsemaani ongelmaa.
Selainteni asetukseia en ole muuttanut, mutta lataus pysähtyy ison kartan osalta.
Ennen nämä toimivat kuten pitikin, kartta- ja hakutoiminnot toimi oikein käyttöjärjestelmästä riippumatta.
Käytössä olevien linuxkoneiden biossit ovat vuosilta 96-99. RAM- muistia on 128 ja 320 mt väleiltä.
Olisikohan tämä ensisijaisesti RAM-muistin koosta johtuvaa?
Muilla webbisivuilla ei ole ongelmia. Sehän tässä kummastuttaakin.
Ajo-ohjeet tulevat, samoin ohjeisiin liitetyt pikkukartat mutta iso kartta jää latautumaan ikuisesti(ko?).
Keltaisetsivut.fi kartat toimivat tässä mutta kartta itsessään on aika pienikokoinen ja gps-koordinaattien näyttöä ei ole kuten eniron kartassa.
MMH:n karttapaikan kartta on taas täydellinen maastokartta, eikä ole paras luettavuudeltaan ajoneuvokäytöön.
Eniron kartat lakkasivat toimimasta myös Nokian 6110 kännykässä,(GPRS) ilmoitti vain "tuntematon tiedostomuoto" vaikka ennen sain siihenkiin luuriin kartat. Nykyisessä 6151 mallissa (GPRS 3G ) kartat näkyvät mutta puhelimen näyttö turhan pieni, ja käyttö on kallista.
- Azon
Tyhjennä selaimen välimuisti...
Mulla auttoi kun ruksi kaikki muut paitsi tallenetut salasanat. Selain yrittää ladata jotain vanhaa muistista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site2146669Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto1245566Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT2893594Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283500Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat1252527Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku42180Läppärit kahviloissa
Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi571998Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191986Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val631803- 1041518