Pysykää poissa futuron webhotellista, jos ette halua menettää rahojanne! Asiakaspalvelu vastaa sähköposteihin niin kauan nopeasti, kunnes saa teidät asiakkaaksi.
Kun maksu oli maksettu niin virtuaalipalvelimen avauksessa meni toista kuukautta, tukipyyntöihin vastaus kestää 2 viikkoa tai aina ei ollenkaan tule vastausta monista viesteistä huolimatta. Täysin käyttökelvoton palvelu.
Valitettavasti itse huomasin arvostelut Puskaradiossa vasta palvelun tilauksen ja maksun jälkeen:
http://www.puskaradio.net/index2.php?item_id=129
Monet ovat todenneet "palvelun" täysin ala-arvoiseksi. Välttäkää Futuronia kuin ruttoa!
Futuron webhotelli - HUIJAUSTA!
15
2545
Vastaukset
- noin.....
Liioitteletko, vai onko todella noin ?
Itse olen ollut kyllä todella tyytyväinen, hinta on kohtuullinen ja palvelu pelaa kuten on sovittu. Tosin nyt ei ole kyllä minun tarvinnut sinnepäin viimeaikoina sähköpostia lähettää, mutta ei palvelussa ole ollut mitään vikaa, päinvastoin...- entinen asiakas
Valitettavasti kaikki edellä kerrottu on täysin totta.
- 16+7
entinen asiakas kirjoitti:
Valitettavasti kaikki edellä kerrottu on täysin totta.
Menohan on ihan samanlaista kuin Puhtekilla. Nytkin tilapäistä "palvelukatkosta" on kestänyt jo yli viikon. Että sellaista menoa. Kunhan vain saisi viimeiset varmistukset otettua, lopettaisin oman asiakassuhteeni samantien.
- dlfjgdas
Aiheesta on keskusteltu vaikka kuinka.
Ihme, että ihmiset eivät huomaa kun joka paikka on pullollaan kyseistä infoa.
http://keskustelu.plaza.fi/muropaketti/bbs/t464170
puskaradio oli ennen futuronin palvelimella.
Ihmeellisesti Futuronin kohdalta mielipiteistä katosi kaikki negatiivinen.
Tämä on mielestäni kaikkein törkein temppu.
Eli siellä on admin menny tietokantaan ja poistanu nuo. Siis kerrassaan käsittämätöntä!!!- :o)
Minä olen ollut Futuronin käyttäjä yli neljä vuotta ja mitään isompaa ongelmaa ei ole koskaan ollut. Tukipyyntöjä en ole pahemmin joutunut tekemään. On toki totta, että neljä vuotta sitten asiakaspalvelu ehti vastata viesteihin nopeasti. Mutta niinhän se aina on, että kun asiakaskunta kasvaa niin asikaspalvelu pakostakin hieman hidastuu. :)
- maunopenttinen
:o) kirjoitti:
Minä olen ollut Futuronin käyttäjä yli neljä vuotta ja mitään isompaa ongelmaa ei ole koskaan ollut. Tukipyyntöjä en ole pahemmin joutunut tekemään. On toki totta, että neljä vuotta sitten asiakaspalvelu ehti vastata viesteihin nopeasti. Mutta niinhän se aina on, että kun asiakaskunta kasvaa niin asikaspalvelu pakostakin hieman hidastuu. :)
Näinhän se tuppaa tekemään, mutta ei se tarkoita, että se olisi hyväksyttävää.
Sitten on vielä sekin, että Futuronin Petri joka on ainot työntekijä tässä yrityksessä tykkää surffailla täällä kehumassa omia palveluitansa. Vähän niinkuin sinä Petri nyt äsken teit!!!
Miksi kukaan ei mene käymään Kouvolassa toimistolla kattoo sitä pallopäätä ja heittelee vähän.. - Zeta8
:o) kirjoitti:
Minä olen ollut Futuronin käyttäjä yli neljä vuotta ja mitään isompaa ongelmaa ei ole koskaan ollut. Tukipyyntöjä en ole pahemmin joutunut tekemään. On toki totta, että neljä vuotta sitten asiakaspalvelu ehti vastata viesteihin nopeasti. Mutta niinhän se aina on, että kun asiakaskunta kasvaa niin asikaspalvelu pakostakin hieman hidastuu. :)
Ei missään nimessä ikinä Futuronia!
Olin käyttänyt sitä useammalle omalle asiakkaalleni ja nyt olen irtisanonut kaikki ne sopimukset ja vaihtanut palveluntarjoajaa. Irtisanomisessakin oli hirmu homma saada asiakaspalvelu vastaamaan minulle ja maksun palautuksessa piti uhkailla viranomaisille asian jättämistä ennen kuin mitään tapahtui.
Suosittelen kyseistä firmaa muille yhtä paljon kuin suosittelisin pään työntämistä uuniin.
- pellejoo2
Menin Futuronista Serverimaailman.
- seerrveri mailmaaa
"Menin Futuronista Serverimaailman."
Juu, onnea vaan, muista helistaab kovasti. - tai webholder
seerrveri mailmaaa kirjoitti:
"Menin Futuronista Serverimaailman."
Juu, onnea vaan, muista helistaab kovasti.menkää noihin ne on luotettavia
- ei näin ei ei
tai webholder kirjoitti:
menkää noihin ne on luotettavia
Lopeta vvebhotelli.com :n ylläpitäjä oman palvelusi mainostus. Lähes jokaiseen threadiin sun pitää tuupata oma mielipiteesi. Kirjoitustyylistäsi paistaa läpi, että sama heppu siellä.
En varoita enää.
Seuraavaksi tilaan webhotellin ja lanaan sen pannun matalaksi.
Kiitos! - tammi001
ei näin ei ei kirjoitti:
Lopeta vvebhotelli.com :n ylläpitäjä oman palvelusi mainostus. Lähes jokaiseen threadiin sun pitää tuupata oma mielipiteesi. Kirjoitustyylistäsi paistaa läpi, että sama heppu siellä.
En varoita enää.
Seuraavaksi tilaan webhotellin ja lanaan sen pannun matalaksi.
Kiitos!Olin ollut asiakaaksi 3v,sen jälkeen sanottu irti.irtisanominen on vähän hakaluksia,ne vaati liika minusta ei pitäisi olla.Yksin juttu viellä minusta on täyssi huijaus on osoite.com .siellä mainos wenhotelli 1€/vuosi .ostan sen mutta se oli linux,en osa käyttä sitä,minä vaati muutta windows palvelu mutta ei onnistu.sitten en käyttä ollenkaan.vuoden päästä saan 170€ lasku.olin otte niille,ne sanovat että tarjous jälkeen hinta on sillä.minä joudun maksa 170€ lasku.muistakseni norma hinta on jotain 70-90€ on normaalihinta.toivottavasti ei kukaan käy sillä
- jottrdds
tammi001 kirjoitti:
Olin ollut asiakaaksi 3v,sen jälkeen sanottu irti.irtisanominen on vähän hakaluksia,ne vaati liika minusta ei pitäisi olla.Yksin juttu viellä minusta on täyssi huijaus on osoite.com .siellä mainos wenhotelli 1€/vuosi .ostan sen mutta se oli linux,en osa käyttä sitä,minä vaati muutta windows palvelu mutta ei onnistu.sitten en käyttä ollenkaan.vuoden päästä saan 170€ lasku.olin otte niille,ne sanovat että tarjous jälkeen hinta on sillä.minä joudun maksa 170€ lasku.muistakseni norma hinta on jotain 70-90€ on normaalihinta.toivottavasti ei kukaan käy sillä
Vois sitä kyllä vähän katsoa minkä vuoden keskusteluihin vastaa. Futuronia ei ole ollut enää aikoihin.
- tuotanoinniin
jottrdds kirjoitti:
Vois sitä kyllä vähän katsoa minkä vuoden keskusteluihin vastaa. Futuronia ei ole ollut enää aikoihin.
VÄÄRIN, nimittäin Futuron on nykyään nimellä Webhotelli (tosin siihen kuuluu kaikkea muutakin Futuronin lisäksi).
Ei mitään vikaa mielestäni. Rackglobal sen sijaan on hanurista. Kiitos. - minnixxxx
tuotanoinniin kirjoitti:
VÄÄRIN, nimittäin Futuron on nykyään nimellä Webhotelli (tosin siihen kuuluu kaikkea muutakin Futuronin lisäksi).
Ei mitään vikaa mielestäni. Rackglobal sen sijaan on hanurista. Kiitos.Rackglobal on aivan perseestä!!! Yhden miehen firma.. ei saa ketään koskaan kiinni, on laitettu postia kolmeen eri osoitteeseen, lähetetty tukipyyntöjä sivujen kautta, laitettu jopa tekstareita siihen tukinumeroon.. kerran sulkivat yhdistyksen sivumme kahdeksi päiväksi ja pommitettiin vaan viestejä, ja yhtäkkiä sivut lähti toimii, eikä edelleenkään ole tullut vastausta mihinkään postiin.. tästä on nyt tasan kuukausi..
sitten minulla taas on kolme muuta yhdistystä ylläpidossa joilla on futuron nykyinen webhotellissa sivut, ja aina jos on ollut kysyttävää niin vastaus on tullut päivän sisällä. kerran olen jopa soittanut ja heti puhelimella sain asiakaspalvelusta kiinni. erinomaista palvelua ja sivut ovat aina toimineet.
nyt onkin projektina että päästään tossa yhdessä yhdistyksessä eroon rackglobalista, ainut ongelma on se että miten ihmeessä saadaan siirtokoodit kun tyyppiin ei saa yhteyttä!!! :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1332374Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3451865- 401547
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii311363Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281300Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941183- 541153
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327897Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles104840Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53752