Eli hei oikeastaan te yläasteikäiset, mutta vaikka ihan kaikki pojat, mulla olis teille kysymys.
Mitä te ajattelette tytöistä? Millaisiin tyttöihin te ihastutte? Millaiset ovat makuunne?
Kun juttelette muiden poikien kanssa, pyörivätkö tytöt keskusteluissa? Vertailetteko tyttöjä esim. keillä on suurimmat tissit/ paras perse?
Miten te POJAT ihastutte? tietävätkö muut pojat siitä, eli siis puhutteko avoimesti ihastumisestanne?
kiitti vastauksista!
Mitä te ajattelette tytöistä? Millaisiin tyttöihin te ihastutte? Millaiset ovat makuunne?
Kun juttelette muiden poikien kanssa, pyörivätkö tytöt keskusteluissa? Vertailetteko tyttöjä esim. keillä on suurimmat tissit/ paras perse?
Miten te POJAT ihastutte? tietävätkö muut pojat siitä, eli siis puhutteko avoimesti ihastumisestanne?
kiitti vastauksista!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Erilaiset pojat tykkäävät erilaisita tytöistä. Itse pidän rauhallisista ja syvällisistä tytöistä. Tissit ovat plussaa, mutta eivät vaikuta (vakavaan) kiinnostukseen.
Tytöt pyörivät harvoin keskusteluissamme. ja jos pyörivät, niin erittäin harvoin puhumme henkilöstä nimellä. Ja ihastuksista ei piirissäni puhuta. (muista en tiedä, mutta kovin ylestä se varmaankaan ole?)
Niin ja tyttöjen vertailusta. Kavereiden kanssa emme vertaile (en ylestä, joillekkin se voi olla ihan normaalia), mutta luultavasti monet pojan vertailevat tyttöjä.
No ainahan poikaporukassa heitetään läppää kellä on paras pano tai paras perse. Mutta ei niistä ikinä kukaan ota tosissaan, ja niistähän ne riidat tulee kun joku tyttö ihmettelee tosissaan kun kuuntelee amisten juttuja. Mutta ainakin itse annan enemmän arvoa mitä siellä pään sisällä on kun minkä väristä siinä pään päällä on. Ja ruumiin muodolla ei pahemmin väliä, mutta toki järkevissä rajoissa.
Että itse en välitä onko neidillä indeksi 20-30, mutta sitten kun menee sellaseks että leukaa ei erota, tai juoksu on hankalaa, niin sitten menee jo yököttäväks. Säälittäviä nämä 15v lissut jotka valittaa kun on 1,5kg liikaa, valittasivat sitten kun sitä on oikeasti liikaa.
Järki käteen nyt siinä ulkomuodossa. Itse olen indeksillä 25 ja melkein tyytyväinen itseeni enkä valita vaikka vois tiputtaa 10kg että olis hoikka.
kyllä me persettä ja tissiä villikuullahan mutta täs pari vinkkii tyttö on karsee jos on lyhyt ja tosi levee perse siis tosi joten älkää pelästykö lantio gepardit!!
Ensinnäki tytöt on kyl mahtavii. Mulla on tyttöjä aivan kavereinaki ja niitten kans on mukava jutella ku osaa kuunella ja puhuu syvällisemmist. Itse olen aika suosittu tai silleen et monet on kysyny et voinko alkaa mut en oo viel kokenu et ois aika. Tytöis mua eniten viehättää se että ne on ilosii ja osaa puhuu mutta ei silti liian päällekäyviä. Isot rinnat ja peppu ei oo se mihin sit nojaudun ku tyttöö aattelen. Siis en väitä etteikö hyvä kroppa anna lisäpisteitä mutta ei se oo se mikä ratkasee. Kauniit kasvot kiinnittää kyl aina huomion ja positiivine asenne.
Poikien kanssa puhutaan kyllä tytöistä mutta ku olen uskovaine ja kaveripiiritki on aika lailla nii en sit tiiä mite paljo normaalisti ja mistä aiheesta. Emme kyllä tyttöjä vertaile, mutta leikillä aina voi kehua jos jollakin on kauniit rinnat tai peppu. Itse oon ihastunu monta kertaa ja kyllä parhaitten kavereitten kanssa aina joskus kerrotaan toisillekki.