Kuulin et joku ruokkii susia verisillä vaahtomuovin palasilla. kun susi on syönyt vaahtomuovin niin sen suolet tukkiutuu.Näppärää eikö totta.
Suden ruokinta
Erkki esinahka
332089
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
testaa ihan itte itseensä tuo toimivuutta,sen verran sairas idea tuo on.........
Ei sudet sentään tyhmiä ole, kuten maalaistollot.
tolloja, kuin kaupunkijuntit
Olen nyt noin kahdenkymmenen vuoden ajan tappanut pääkaupunkiseudulla kissoja metsissä,pannut pakkaseen ja käyttänyt haaskapyynnissä itäsuomessa ja saalis on taattu,kettuja,s....,ja muutama i.... ,nahkat menee kaupaksi baltiaan,jokunen saksaan.
pitää mennä testaamaan heti ei tiiä vaikka joku susi söis sen jo tänä päivänä
susi syö sinua.
ampuu jos näkkee
ampuu, eikö susi syö?
ei se susi ihan mitä tahansa paskaa syö.
Lapin äijät kuulema tekee, et talvella
jäädyttää verisen vaahtomuovin palan ja rutistaa pieneks möykyks. kun susi syö sen se turpoo mahassa.tai ainakin kuulin et tekis näin.
no mitäpä nuilta ressukoilta muut voipi oottaa, kun kaamoksen pimeydessä tenuillessa ei muutakaan osata.
turposusi, hyvin kiihtyvä semmonen.
Näihän ne Luostolla baarin puolella kertoo..
otti suuhunsa iskäsi pippelin, joka turposi ja siirtoteitse turvotti äitykkäsi vatsaa . . .??
Ja ihmiseltä joka osaa vain antaa tyhmiä ja "muka" nokkelia (hah, haa) vastauksia niin ei todellakaan voi odottaa mitä susitietoutta. Ja yleensä mitään järkevää. Vietä vaan aikasi ja keksi lisää viisauksia.
EI kaupunkilaisjuntit ja maalaistollot, se on
MAALAISJUNTIT JA KAUPUNKILAISTOLLOT!
Pitäisi kaikkien tietää... ;)
fakirii se siellä, kun nuin oot alkus saanut,mahto olla yhtä lennokasta kuin tarinas.
susi ei
sinä niitä superlonisyöttejä tarvitset?
Vai oletko sadisti eläinrääkkääjä luonteeltasi?
vittuun suomesta että ime sinä vaan lerssiä
paikka on?
Onko tämä nyt ihan virallinen kanta metsästäjien keskuudessa?
Menehän nulikka ensin opiskelemaan, että mikä se lerssi on, kun sinulla näkyy olevan tuollainen supiainen vain. Laitahan kädet kyynärpäitä myöten ristiin, että se vähän siitä kasvaisi, muuten näyttäisi, ettei sillä mitään tee.
terveisiä vaan nulikalta 47-v. Opiskelut tein aikoinaan nuorena ja virassa olen ollut 22 vuotta. Ja maksanut veroja ja rakentanut omalta osaltani tätä yhteiskuntaa.
Mutta et vastannut kysymykseeni, että mikä se paikka olikaan minne sudet pitää toimittaa, kovin epämääräinen tuo ilmaisusi oli.
Anteeksi kovasti? Tarkoitin viestini nulikalle, nimimerkillä( suet nopiampaa).
voi syödä kun susi on niin kiltti eläin eikä tee ihmiselle pahaa.
Idea on siinä että vaahtomuovipala ja pieni määrä verta laitetaan muovipusiin ja puristetaan vaahtomuovipallo mahdollisimman pieneksi. Pussiin tehdään solmu ja se laitetaan pakkaseen.
Jäätynyt verinen vaahtomuovipallo otetaan pois muovipussista ja nakataan suden elinalueelle pakkaskelillä. Nyt kun susi syö jäätyneen veripallon se sulaa suden mahassa ja voi aiheuttaa tukoksen suden suolistossa.
Niksi on nähtävästi näitä "kaupunkilegendoja" jotka eivä toimi käytännössä.
.308 toimii sen sijaan aina varmasti!
Jos minä näen metsästäjän metsässä,niin kokeilen, että miten lerstukka toimii suden ruokana. Voihan se olla, että se oksentaa sen heti pois, mutta totutetaan se pikkuhiljaa uuteen ruokakulttuuriin, pois hirviravinnosta.
Ei susi kerkee oppia uuteen ruokavalioon, kun ammutaan ne sukupuuttoon ennen sitä. ja sinä retiisi korva hippiäinen syö kessällä kärpässieni.
Sinä tunnutkin olevan, juuri tuollainen lerstukaton, jolla valuu löysät kinttuja pitkin, jos sattuisi suden näkemään. Niin muuten, ne kärpässienet onkin tarkoitettu juuri noille pelkureille,joten syöppäs niitä muutama, niin tunnet kuinka pelkosi haihtuu ja voimasi kasvavat ja olen kuullut, jonkun niillä lerstukkaansa kasvattavan.
niille susille jotka pihalla pyörii koiranmuonaa ja joka kerta ne tulee lähemmäksi ja lähemmäksi. Ehkä kohta saan niistä kuvii tännekkin. On ne paljon paremman ja komeemman näkösii ne sudet elävinä kuvattuna.
syytteen siitä ku tuot pedot asutuksien lähelle ja toivottavati ite meet lopuksi niitten ruuaksi
Täällä lapis olen vain mie ja naapureihin on matkaa...
Olen miettiny et supirehu tulis varmaan halvemmaks kuin koiranmuona...
sun pohjoisin alue taitaapi olla nokia, eikö niin joten kipikapin takaisin mamin tisun luokse.ja unohda isot pahat sudet.
mut kyllä Utsjoki on paljon lähempänä kuin Nokia. Olen ehkä kerran ajanut Nokia ohitse yli 20 vuotta sitten, muuten en ole siellä suunnalla pahemmin seikkaillut.
Ja mitä tulee puheeseesi tisseistä = Siitä puhe mistä puute. Näin on sinulla itselläsi on puute äitisi tisseistä.