Missään risteyksessä Heinolankaaressa ei ole kolmioita, joten silloinhan sieltä saa tulla ja oikealta tulevaa kuuluu väistää...
Ei kannata näytellä nyrkkiä tai huudattaa sitä "tööttiä"... hirvitti vaan tänäkin päivänä seurata edelläajavan äänimerkkishow:ta... kun ei ymmärtänyt itse olevansa väärässä.
Ei kannata näytellä nyrkkiä tai huudattaa sitä "tööttiä"... hirvitti vaan tänäkin päivänä seurata edelläajavan äänimerkkishow:ta... kun ei ymmärtänyt itse olevansa väärässä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
oli kiire kottiin kun epäilen että minun punkas makaa naapurin ukko sillä välin kun olen kaverien kera päiväajelulla
niinpä... kyl muaki vituttaa aina ku joku homo väkisin koittaa änkeä ja vetää lopulta äkkijarrutuksen ku tuun sieltä eteen tahallaan... :) ei kato uskalla ottaa peltiä ison firman pakun kaa jossa isot karjapuskurit eessä...:) Mut sen sanon et mä en ainakaan väistä kyseisessä risteyksessä, ku tuun työkaluässältä työn puolesta pariki kertaa päivässä... autokouluun tommoset jotka ei tajua et oikeeltatulevia väistetään!
Mää ainaskin uskallan paremminkun muut.Mun äiti tietää että mä osaan.Menkää lapset kotia.Kohteliaisuutta vähän liikenteeseen niin sillä siitä selvitään.
Mutku ei liikenteessä saa olla kohtelias! Se just sekottaa liikennettä ku ajetaan miten sattuu.... jos kaikki ajais jämptisti sillon ku saa ajaa ja väistäis sillon ku kuuluu väistää nii sujuis kokkolassaki liikenne.... mut tää on täyttä helvettiä tää liikenne täällä.... Kyl saa monesti makeat naurut ku seuraa jotaki toukohousua ku se ei tiä yhtään mitä sen pitäs tehä... vaihtaa kaistaa ilman vilkkua melkeen jonku kylkeen ja ajetaan kakskaistata tietä niitten kaistojen keskellä et viiään molemmat.... :D ja risteysiin ryhmittyminen on ihan oma juttunsa jos siitä alkais kertoon! :D
Se on myös toisinpäin, melkein nyrkkiä puistetaan kun pysähtyy väistämään sieltä oikealta tulevia. Tai vähintään pahasti mulkaistaan..
Ajan siitä päivittäin niin on tullut todettua.
Eikö siellä koulussa opeteta enään väistämissääntöä? Aina väistetään oikelta tulevaa, kyseinen tie ei ole mikään kilparata, sen takia ei tarvita kolmioita. Laita sinäkin muuten ne ajovalot päälle, ettei velkanen auto mene lunastukseen!!.
Niin vaan frouva tuli tuli komeasti mersullaan eikä meinannutkaan väistää oikealta tulevaa.Voi,voi kun tuli ruma katse kun joutu koukkaan sivulta.Hymyn ymmärrän anteeksi pyyntönä jossei huomannut mutta vihaiset silmät kauhistuttaa.
Hehhe,minulla se senverran isoauto,että ei sieltä oikealta uskalleta oikeesti edes yrittää tulla.Ja parempi näin.Odottakoot kiltisti vuoroaan.heh heeeehh heeehehheehhhheeeeeeeeeehhhh