TYHMÄ KYSYMYS:

Mistä saa lappuja, joilla merkitään omat matkalaukut yms.?
Toinen kysymys: Mikä on Tallinnan paras ruokapaikka ja onko se sunnuntaina auki?

Kiitos jo etukäteen...
2594
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vai menettekö lentokoneella Tallinnaan. Eihän laukkuja ole pakko merkitä sillä nehän on sinun mukana koko ajan. Ja laita vaikka maalarinteippiä jos pelkäät että et löydä omaa laukkua, mistä?
Ja parasta ei ole tai ei voi sanoa kun on makuasia.

Äänestä
  • huone, johon ne voi jättää, ettei tarvi raahata mukana, jos matkustaa kansipaikalla. Äitimuorilla oli tapana merkitä laukkunsa kahvaan sidotulla
    langalla. Harvoin sattui kahta samanvärisellä langalla merkittyä laukkua.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tallinnaan... kirjoitti:

Mistä saa lappuja, joilla merkitään omat matkalaukut yms.?
Toinen kysymys: Mikä on Tallinnan paras ruokapaikka ja onko se sunnuntaina auki?

Kiitos jo etukäteen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu