Suomalaiset vihannekset ovat laatuluokkaa.
Nuo ulkomaiset kutjakkeet ihan äklöttää.
Nuo ulkomaiset kutjakkeet ihan äklöttää.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
miesten "vihanneksia", kuten HK:n sinistä? Laatuluokkaahan ne Tuollaiset "salaatit". Vihreät saa syöttää hevosille, ei ole riskin miehen muonaa. Terveysintoilijat kyllä toisin väittää :)
Kyllähän maku- tai laatueroja on. En ymmärrä, miksi espanjalaisen tomaatin esimerkiksi pitää maistua sahajauholle.
Itse keräilen jonkin kymmenen litraa erilaisia marjoja pakastimeen "talven varaksi". Menevät mainiosti "läskisoosin" jäähdykkeenä
hintakin ihan eriluokkaa...
kolme euroa halvempia kuin kotimaiset, niin akat ja ukot tappelee siinä lootien ääressä.
Viisveisaavat vaikka ois kottikärryllä tomaatteja kotimaisia saatavana siinä vieressä, ei kelpaa!
Valitetaan vaan ..."kun on niiiiiin kalllliiita"
ostanut niitä kalliita kotimaisia, kuten myös halpoja ulkolaisia. Maussa ei ole mitään ihme suuria eroja, mun mielestäni. Ulkomaiset on mehukkaampia.
Jonkun mielestä ulkolainen tomaatti maistuu sahajauholle, voin sanoa että kotimainen leipä kyllä maistuu sahajauholle ja makkarat esim. hookoonblöö.
kotimaiset vihannekset näin talvella.
Pakko tehdä raasteita vaan.
porkkanat. Lähikaupassa 1.65 euroo kilo. Eipä ois markka-aikana uskonu, että porkkanat vois maksaa kympin kilo.
Mielestäni he vasta laatuluokkaa ovatkin.
Naiset samoin. Kehun heitä mieluummin.;))
Ulkomaisia vihanneksia, hedelmiä ja marjoja voin ihan mielelläni välillä maistella, talvella niiden maku voi useinkin päihittää suomalaisen vastaavan.