Kreeta, Platanias

morsian.07

Millainen hotelli on Elisso Plataniaksessa? Kuinka pitkä matka Haniaan? Bussit? Taksi? Hintataso yleensä? Eka kerta Kreikassa, Thaimaassa vuonna -05, aivan ihana matka. Nyt jotenkin tuntuu lattealta ottaa matka Eurooppaan.

2 viikkoa lomaa siellä, mitä tekemistä perillä ? Hyviä ja fiksuja neuvoja, kiitos!

2

795

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ehdottomasti

      Suosittelen Kreetaa ja Plataniasta todella lämpimästi! Olen ollut monta kertaa ja Kreetalle taas heinäkuussa!
      Ko. hotellista en tiedä, mutta Kreetan ihanuuden voin taata. Kannattaa kiertää yläkyliä ja Haniassa kannattaa käydä. Bussilla pääse (matka ~9km) ja taksilla myös, matkoista kannattaa ehkä jopa tinkata :D Ei taksitkaan kalliita ole.

    • En suosittele 2 viikoksi

      Tuota paikkaa en suosittele kahdeksi viikoksi ellei ole aikomusta reissata ympäri Kreetaa. Tuosta hotellista minulle ei ole kokemusta. Platanias on pahin turistihelvetti minkä olen koskaan nähnyt, mitään nähtävää tai koettavaa siellä ei ole ja hintataso turistikrääsästä on Suomen luokkaa. Tai jos hakee vain turistirysää niin sittenhän se on täydellinen paikka! Haniaan on noin 10 km ja busseja kulkee koko ajan ja bussit ovat edullisia ja bussien taso on hyvä. Haniassa tietysti on nähtävää vaikka kuinka. Retkiä tehdään saaren keskiosiin jossa näkee aitoa kreetalaista asumusta ja maisemat ovat hienoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1826
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      848
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      752
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe