löysin yhdelt plastalta ja mua kiinnostaa mit merkkaa että toii viiva tummenee. ovulaatio on ton testin tekijällä ollut se plastan mukaan kp20. ja kuulemma laboratorissa varmistettu.
ja tässä linnkki:
http://www.aijaa.com/v.php?i=1603985.jpg
ja tässä linnkki:
http://www.aijaa.com/v.php?i=1603985.jpg
Vastaukset 3
Vanhimmat
Uskaltaisin melkein onnitella tuon testin tekijää. Itse tein ihan samalla lailla kahdessa kierrossa ovistesteillä. Ensimmäisessä kierrossa oli kp 23/30 ihan haalea toinen viiva mutta se lähti sitten haaleneen koko ajan kohti kuukautisia. Toisessa kierrossa (osoittautui tärppikierroksi) kp 23/30 oli haalea, kp 25 selvästi tummempi ja 28 vieläkin tummempi. Plussatestin tein sitten jo 29/30, kun oli juhlien vuoksi varmistettava, että jo vaikka nyt olis vihdoinkin onnistunu! Ja sieltä sitten tuli komeesti.
Eli kokeileen itsekkin jos tuntuu, että haluat testailla. Ovistestit esim rfsu:n paljon halvempia kuin raskaustestit ja näyttävät minun havaintojeni mukaan aikaisemmin kuin raskaustesti.
Mä löysin toon kuvasarjan kaksplussan sivuilta.En enää muista kuka se kirjoittaja oli.Voi vitsi jos se tarkoittaa raskautta.hih.
Mä itse en kokeillut kuin kerran ovulaattiotestiä ei ole varaa mutta tykkään katsella muiden kuvia ja lukea tarinoita.
Onnea sinnule!
ONKO MUILLA KOKEMMUKSIA?
Pahus kun olisivatkin ne Rsfu ovistestit halvempia, mokomat ovat huomattavasti kalliinpia tai tietysti suhteessa niitä on eri määrä mutta jos paketin ostaa molempia niin ovikset n.10e enemmän vai oliko vieläkin kalliinpia...:(