Lomaviikko tulossa

Henrin loma

Lomaviikolla ollaan menossa pohjoisemmaksi serkkujen luo. Perinteen mukaan syödään ja saunotaan yhdessä. Mut kehtaanko mä mennä serkkutyttöjen kans saunaan koska mulla ei oo vielä pilissä karvoja?

6

929

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minkä ikäinen olet. Ja pojillahan alkaa murrosikä myöhemmin kuin tytöillä, joten voi vaikuttaa. Ja kehtaahan sitä mennä :)

      • Henrin loma

        Ehkäpä sitä kehtaa. Mä oon 12, likat kait 13 ja 14.


      • hff,
        Henrin loma kirjoitti:

        Ehkäpä sitä kehtaa. Mä oon 12, likat kait 13 ja 14.

        Eipä niitä taida 12-vuotiaana pojilla muutenkaan olla kun ihan osalla vaan. Jos teillä saunotaan sekasaunassa alasti, niin teet niinku muutkin. Ei siinä siun kropassa mitään hävettävää ole, etkä niitä karvoja tahdonvoimalla kasvamaan saisikaan :D. Ei ole sinusta siis se edes kiinni, joten miksi hävetä.


      • Nuori Raksa
        hff, kirjoitti:

        Eipä niitä taida 12-vuotiaana pojilla muutenkaan olla kun ihan osalla vaan. Jos teillä saunotaan sekasaunassa alasti, niin teet niinku muutkin. Ei siinä siun kropassa mitään hävettävää ole, etkä niitä karvoja tahdonvoimalla kasvamaan saisikaan :D. Ei ole sinusta siis se edes kiinni, joten miksi hävetä.

        Mitäs häpeemistä siinä on? jos kerran serkkuja on niin melkein sama ku kävis oman perheen kanssa saunassa? ei mtn hävettävää, ei olis myöskään silloinkaan vaikka menisit saunaan ihan tuntemattomien likkojen kanssa kun oot kerran 12, eri asia on jos oisit 16, ei karvoja, pienen pieni muna ja erikokoset pallit, siinä ois nolo homma mutta oletan että et kuvaa mtn noista edellä mainituista asioista...vai? :D


      • sä kehtaat!!!
        Henrin loma kirjoitti:

        Ehkäpä sitä kehtaa. Mä oon 12, likat kait 13 ja 14.

        ite oon 15, jätkä ja mullakaan ei oo karvoja vielä, ja pili on tosi pieni.
        viime lauantaina olin saunassa siskon 13, ja sen kaverin 12, (tyttö) kanssa samaan aikaan. vähä kyllä nolotti kun niillä molemmilla oli jo karvoja. joten mee vaan..


    • nuori(poika)

      Ei siin oo mitään hävettävää, vaikka murrosikä ei näkyis. Mua on kiusattu just sellasist aroist jutuista esim "koko" ym alakoulussa, mut onneks oon kasvanu siitä irti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      232
      5807
    2. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      39
      4658
    3. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      10
      4266
    4. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3011
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      118
      2964
    6. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      73
      2443
    7. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      121
      2396
    8. Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella

      Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/
      Ikävä
      189
      1658
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1629
    10. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      23
      1296
    Aihe