Lomaviikolla ollaan menossa pohjoisemmaksi serkkujen luo. Perinteen mukaan syödään ja saunotaan yhdessä. Mut kehtaanko mä mennä serkkutyttöjen kans saunaan koska mulla ei oo vielä pilissä karvoja?
Vastaukset 6
minkä ikäinen olet. Ja pojillahan alkaa murrosikä myöhemmin kuin tytöillä, joten voi vaikuttaa. Ja kehtaahan sitä mennä :)
- Henrin loma
Ehkäpä sitä kehtaa. Mä oon 12, likat kait 13 ja 14.
- hff,
Henrin loma kirjoitti:
Ehkäpä sitä kehtaa. Mä oon 12, likat kait 13 ja 14.
Eipä niitä taida 12-vuotiaana pojilla muutenkaan olla kun ihan osalla vaan. Jos teillä saunotaan sekasaunassa alasti, niin teet niinku muutkin. Ei siinä siun kropassa mitään hävettävää ole, etkä niitä karvoja tahdonvoimalla kasvamaan saisikaan :D. Ei ole sinusta siis se edes kiinni, joten miksi hävetä.
- Nuori Raksa
hff, kirjoitti:
Eipä niitä taida 12-vuotiaana pojilla muutenkaan olla kun ihan osalla vaan. Jos teillä saunotaan sekasaunassa alasti, niin teet niinku muutkin. Ei siinä siun kropassa mitään hävettävää ole, etkä niitä karvoja tahdonvoimalla kasvamaan saisikaan :D. Ei ole sinusta siis se edes kiinni, joten miksi hävetä.
Mitäs häpeemistä siinä on? jos kerran serkkuja on niin melkein sama ku kävis oman perheen kanssa saunassa? ei mtn hävettävää, ei olis myöskään silloinkaan vaikka menisit saunaan ihan tuntemattomien likkojen kanssa kun oot kerran 12, eri asia on jos oisit 16, ei karvoja, pienen pieni muna ja erikokoset pallit, siinä ois nolo homma mutta oletan että et kuvaa mtn noista edellä mainituista asioista...vai? :D
- sä kehtaat!!!
Henrin loma kirjoitti:
Ehkäpä sitä kehtaa. Mä oon 12, likat kait 13 ja 14.
ite oon 15, jätkä ja mullakaan ei oo karvoja vielä, ja pili on tosi pieni.
viime lauantaina olin saunassa siskon 13, ja sen kaverin 12, (tyttö) kanssa samaan aikaan. vähä kyllä nolotti kun niillä molemmilla oli jo karvoja. joten mee vaan..
- nuori(poika)
Ei siin oo mitään hävettävää, vaikka murrosikä ei näkyis. Mua on kiusattu just sellasist aroist jutuista esim "koko" ym alakoulussa, mut onneks oon kasvanu siitä irti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 811204
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä29875Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19735- 46619
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13587Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja180572Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita123540Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13540On ollut syyllinen olo viime päivinä
Olen niin täpöllä ollut sinussa kiinni tunteiden tasolla. Unet ja kaikki. Nainen, toisaalta tuntuu pahalta, mutta kun si23460- 27457