mikä hemmetti on kun en saa tamppoonia paikalleen? Miten se oikein pitäs asettaa? tamppooni on ihan normaalikokoinen ja pitäs olla vuotoon nähden ok.(?)
tamppoonista
maryland
8722
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Öö...Jos et saa tamppoonia paikalleen nii ..Suosittelen et luet joita ohjeita ..Tai vaihdat Tamppoonit Siteisiin....Siteet ovat helpompi laittaa...
oon lukenu, mut voisko toi johtua siitä että jos on limakalvot kuivat nii on vaikea laittaa?? :p
Sun limakalvot mukama kuivat menkkojen aikana?? Nehän on iha veressä, sillon ku on menkat. Käytä päätä.
riippu koska menkat on alkanu, esim tänää? ei mulla ainakaa sitä vertaa tuu nii että humpsis vaa niiku lapsivesi olis menny. Kaikilla ei ehkä oo nii runsaat ku itelläs.
Juuh mulla on itellä immenkalvo viä ehjä ja mul venyy se aikalail .. ja mul menee se hyvi mut juu,
sulla voi paikat ol kuivat jos sulla on esim liukkaria tai limakalvoille sopivaa rasvaa valelet siihen tamppoonii ja sitte koitat.
Niin jos et käytä asetillisia tamppooneja ni koita. Ite en ainakaa tykkää yhtää laittaa niitä ilman asetinta, eikä sitä oo niin helppoo sillon työntää tarpeeks syvälle. Ja toinen aivan ehdoton on että RENTOUDUT! Muuten ei tuu mitään. :D Niin joo sit kans jos oot neitsyt ni sun immenkalvo voi olla tiellä ja se laittaminen sattuu. Harjoittelemalla sen sitte oppii. Onnea! :D
ite huomasin et enne ekaa kertaa oli paljo vaikeempi laittaa se ja ottaa pois mut nyt menee ja tulee paljo helpommin mut oha se iha ymmärrettävää :D mutta nii siis tosiaa kannattaa koittaa eri asentoja :D ja sit katto sitä kokoo .. kyl se vie sinne menee (:
mä tänään laitoin ekaa kertaa, tai yritin laittaa asettimella ja meni heti ensimmisellä kokeilulla ku oon ennen aina yrittänu ilman asetinta niin ollu mulle ainaki tosi vaikeeta ei oo mienannu mennä (tai ei oo koskaan menny) ;D
mut ehotan sulle sitä asetinta!