Tekstinkäsittelykokeet

Kokeet tulossa,saako olla yhtään virhettä?
4557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

joku nopeuskoe? Ajokorttikokeessa saa kai pari virhettä olla. Nopeuskokeessa saa myös virheitä olla - tosin miten esim. wordin merkkilaskuri kirjaa deleten käytön?

Äänestä
  • on kyseessä.Sisennykset aina välillä hukassa.Onneksi saa uusia

    Äänestä

Ei saa olla yhtään virhettä. Ekasta virheestä reputtaa, toisesta tulee jälki-istuntoa, kolmannesta joutuu syömään koko viikon kaalisoppaa.

Nimim. Kaalisopan karaisema

Äänestä

Jos kyseessä on A-korttikoe, niin saa olla muutama virhe mutta tietyt asiat on osattava (ei enterillä rivinvaihtoja, tallennus oikealla nimellä oikeaan paikkaan jne).

Mallivastauksissa luetellaan mitkä kohdat on osattava ja n. 4-6 kohtaa joista puolet on oltava oikein.

Tsemppiä kokeeseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paineita kirjoitti:

Kokeet tulossa,saako olla yhtään virhettä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu