mittarin nollaantuminen

nollaantuuko mopon / moottoripyörän matkamittari jos koneen remppaa ? kun yksi myyjä väittää että 12tkm sitte rempattu mopon kone täysin mutta mittari ei oo nollaantunu
22636
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lol. Ei se mittari nollaannu millään jos ei itse omatoimisesti nollaa mutta vaati sekin taitoa. Mittarin nollaaminenhan on laitonta myynti mielessä. Eli yleensäkkin mitä vähemmän ajettu sen paremmassa arvossa mopo/auto on.

Äänestä

VITU PAVIAANI MISTÄ SÄ TOMMOSEN KEKSIT? KYSYIKKÖ JO MYYJÄLTÄ ETTÄ MIKSEI OO NOLLAANTUNU? JOS KYSYÍT NIIN TAIS SAADA SE MYYJÄ HELEVETIN HYVÄT NAURUT KU OOT NOIN SAATANAN TYHMÄ, AIVOT KÄYTTÖÖN PAVIAANI.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


¤¤¤ kirjoitti:

nollaantuuko mopon / moottoripyörän matkamittari jos koneen remppaa ? kun yksi myyjä väittää että 12tkm sitte rempattu mopon kone täysin mutta mittari ei oo nollaantunu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu