B2B POKERIHUONEET HUIJAUSTA

TOSI ON

SIELLÄ ON JAKAJANA JOKU KONTROLLOIJA, EIKÄ MIKÄÄN TIETOKONE, NIINKUIN PITÄISI OLLA TASAPUOLISUUDEN NIMISSÄ, ÄLYTTÖMIÄ OHIVETOJA SATTUU LIIKAA, IHAN PAS..TOUHUA...

9

1516

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HYVÄT IHMISET

      KORTTIPAKKA JOSTAIN JA PELATKAA KESKENÄNNE TEX HOLD EMIÄ TAI SÖKÖÄ, JÄÄ RAHAT TUTTAVAPIIRIIN SENTÄÄN....

      • Texu hai!!

        Siinä kaveripiirissä pelatessa vielä huomaa että kyllä niitä ohi vetoja tulee samallailla ku noissa kaikissa pokeri ohjelmistoissa..

        Säälittävää jatkuvasti valittaa ku joku menee ohi.

        Ja sitte vielä syyttää jakajaa!

        Jos on 0.001 prosentin mahdollisuus johonki niin kyseinen asia tapahtuu kerran 100 000 ja se on todennäköisempää ku lotto voitto.


      • rtertert
        Texu hai!! kirjoitti:

        Siinä kaveripiirissä pelatessa vielä huomaa että kyllä niitä ohi vetoja tulee samallailla ku noissa kaikissa pokeri ohjelmistoissa..

        Säälittävää jatkuvasti valittaa ku joku menee ohi.

        Ja sitte vielä syyttää jakajaa!

        Jos on 0.001 prosentin mahdollisuus johonki niin kyseinen asia tapahtuu kerran 100 000 ja se on todennäköisempää ku lotto voitto.

        Ei muuten satu.
        Nettipokeri on niin suurta kusetusta kuin vain voi olla.


      • ydinkärki
        rtertert kirjoitti:

        Ei muuten satu.
        Nettipokeri on niin suurta kusetusta kuin vain voi olla.

        se on sitä 100%


    • Live only

      Ei kannata pelailla b2b verkossa. Ohivetoja sattuu aina sillöin tällöin, mutta tuolla niitä tuntuu sattuvan aivan liikaa .... Tuntuu että jotkut pelaajat tietävät mitä kortteja pöytään tipahtelee, muuten näiden eräiden pelaajien peli ei voi olla kannattavaa pitemmän päälle.Mutta kuitenkin näyttävät siellä p äivittäin pelailevan.
      Ilmeisesti kimpassa pelailevat kuitenkin käräytetään, olin saanut muilta pelaajilta siirtoja tilille, ilmeisesti näiltä oli tilit suljettu ja rahat siirretty niiden tilille keneltä ne olivat voittaneet.
      Huijaaminen on mahdotonta todistaa siihen ei mitkään tilastot auta, jos huijaus on oikein suunniteltu. Ja mahdotonta myöskään on todistaa ettei huijattaisi. Selväähän se on että jossain saitilla aina huijataa, olisi todella sinisilmäistä muuta väittää.

    • Selvää pässinlihaa

      Kyllähän totuus on, että tietokoneohjelmat on ohjelmoitu huijaamaan rahat pois yli 95 %:lta pelaajista, kun muutama % on ohjelmoitu voittamaan jotta uskottavuus säilyy. Pelitaidoilla ei ole paskankaan merkitystä lopputulokseen. Ohjelma jakaa huippukäsiä kusetettaville pelaajille, jotka panostavat niin kuin peliin kuuluu. Ja kun on esim. 3 ässää, niin värinvetäjä menee riverillä ohi yli 70 % todennäköisyydellä. Näin on ainakin minulle tähän asti käynyt minkä yli 500 hyvän pelikäden käsihistoria exell-taulukossa kertoo.

      Tänäänkin pelasin, mutta vain yhden ison rebuy turnauksen, jossa odotin kuippukäsiä joilla pelata. Kippasin alkuun yli 40 kättä kunnes AK hertta tuli käteen ja korotin reilusti. Pari maksua tuli, ja floppiin KK8, joista toinen K oli ristiä. Laitoin all in, ja yksi vähän isompistäkkinen maksoi. Turnilla risti, ja riverillä risti ja kaverille väri. ...Se ei vituta jos näin kävisi joskus, mutta kun se on enemmänkin sääntö kuin poikkeus. Tuossakin flopin jälkeen kaveirlla oli tasan 6 % mahikset kun maksoi, ja sieltä vain ohi.... Ja todellakin vastaava vihun 6 % todennäjöisyys tähän mennessä on ollut pysyvästi yli 30 %. Kukaan ei voi voittaa tällaisia matemaattisia faktoja vastaan vaikka miten pelaisi. Panostaa/maksaa ei voisi vasta kun on täysin saletissa.

      Eikä se ole mikään ihme, että huijaaminen on päivänselvä ilmiö. Ohjelmien tekijäthän voivat ilman kiinnijäämisen riskiä tehdä rikollisella toiminnalla rahaa pilvin pimein. Mahdollisuus tähän vain on liian helppo, ja siksi kiusauskin on huippuohjemoijille liian ylivoimainen. Kukapa ei ottaisi muutamia satoja tuhansia euroja ylimääräistä vuodessa, jos sen saa tuosta vain pelkästään vähän säätämällä ohjelmia joita itsellä on valta laatia ihan niinkuin haluaa.

      • lopputulee!!!

        Juuri näin ,aivan uskomatonta . Ja väittävät että kaikki satunnaista!!! Ei muuta kun etsimään softan omistajat kun niitä ei voi oikeuteenkaan saada ja repimään raajat irti!!!!


      • tuulentupia

        muuten oikein, mutta ei keltään huijata kaikkia rahoja pois. Silloinhan loppuu raken saanti. Kyllä se kiertää ja kaikki pelaajat pelaavat ja pelaavat ja odottavat ja odottavat, että se jatkuva hyvä pelaaminen tulisi. Ei sse tule pikkurahan pelaajalle ikinä netissä.


    • ohjelmoija44

      Tarvii olla todella taukki jos uskoo nettipokerin vilpittömyyteen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1689
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      24
      1186
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      33
      1084
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      916
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      619
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      608
    9. 71
      577
    10. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      571
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      528
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      502
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. 34
      444
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe