Kirjan nimi oli muistaakseni jotakin "puhtaita jauhoja pussissa" ja siinä pari veljestä lähetetään jonnekin (sedälle ja tädille?)lomalle ja sieltä he löytävät säkillisen rahaa ja joutuvat pakoilemaan koska jokainen luulee että
he ovat varastaneet ne. Pojat ovat muutenkin aina pahan tehossa ja huono maineisia.
Mikä kirja?
mä vaan
1
318
Vastaukset
- asasasa
Sedän suuri keikka
Bertramin pöksyt ei tutise
Jos haet noilla nimillä niin kirjailijakin löytyy jota en nyt kyllä muista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup323036Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1232705Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua392334Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.652137Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4241687- 601143
- 551073
- 2591049
- 151966
- 45958