ei signaalia?

ei toimi tää paska, tai sit joku asetus on väärin, mut mikä? oon johdot tarkistanu ehkä sata kertaa ja ne on oikein. kanavat löyty eilen ku kokeilin mut sit pimeni koko laitos. kuvakin näky hetken, mut sit pirstaloitu ja ääni katos ja lopuks jumittu koko paska. MITÄ MÄ TEEN??
3330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oletko kytkenyt boksin taakse virittimien väliin mukana tulleen lyhyen antennijohdonpätkän? (yllättävän usein sen johdon puuttuminen on kanavien katoamiseen syynä)

Jos olet sen kytkenyt, voi se johdonpätkä tietysti olla viallinenkin, joten kokeile tilalla tavallista pitkää antennijohtoa. Ja kokeile myös vaihtaa seinästäkin tuleva antennijohto.

Äänestä

ja mikään ei auta... kuten mainitsin, kaikki johdot on oikein...Vien huomenna rakkineen takasin tai sit saa myyjäpoika itte asentaa sen, kun viel väitti et on helppo asentaa. no olihan tuo, mut ku ei pelaa!

Äänestä
  • jos ne kaikki johdot on oikein, niin ei kai se myyjä niitä muulla tavalla voi kytkeä? tai voi tietenkin väärin, jos niin haluat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


topfield 5100 kaapelissa kirjoitti:

ei toimi tää paska, tai sit joku asetus on väärin, mut mikä? oon johdot tarkistanu ehkä sata kertaa ja ne on oikein. kanavat löyty eilen ku kokeilin mut sit pimeni koko laitos. kuvakin näky hetken, mut sit pirstaloitu ja ääni katos ja lopuks jumittu koko paska. MITÄ MÄ TEEN??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu