millainen paikka zakynthos, kokemuksia siellä käyneillä. kiitos jos jaksatte kommentoida.
zakynthos
akropolis
4920
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ainakin kivan näköne. XD
Upea paikka. Henkeäsalpaavat maisemat, kunhan vaan viitsii lähteä hotellialueelta kiertelemään. Sopii sekä lapsiperheille että bilettäjille, kohde kannattaa vaan valita sen mukaan. Tsilivi rauhallinen hotellialue lähellä pääkaupunki Zantea, Laganas sopii nuoremmalle väelle. Kalamakista en osaa sanoa. Kannattaa vuokrata auto ja lähteä kiertelemään ympäri saarta eri kohteissa, oli ainakin oman reissuni kohokohta! upeita maisemia, hiljaisia rantoja, VAU! Kannattaa etsiä matkanjärjestäjä Sprios, sijaitsee Tsilivissä. Pääsee todella tutustumaan Zakhintoksen saareen ja sen luontoon.
Olin siellä muutama kesä sitten. Ei paikka sykähdyttänyt enkä aio mennä toiste. Ainoa mikä oli mainitsemisen arvoista, niin Tsilivissä taverna Benikos. Taivaallista ruokaa ja isot annokset kohtuu hinnalla.
Kiitos kommentista! Itsellä all inclusive, mutta suosituksesi perustella otamme illallisen pidemmän kaavan mukaan taverna Benikoksessa. Joka ilta.