Justin Casen sielunveli!

Pystyvä nuorimies luki itsensä Kauppatieteidenmaisteriksi suljetunpaikan leirillä ja tienasi opiskelun ohessa vielä hillot humaninterest-markkinoinnilla. Mitä mahtaakaan mies vielä saada aikaan? Mahtoiko Justin Casekaan olla yhtä luova aikanaan? No vitsi vitsi, toki oli, ei kai sitä muuten olisi nyt varaa köyhemmille ja tyhmemmille jakaa rapsehtimisneuvoja.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200802167257640_uu.shtml
10489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

kirjoittajilta vaikuttavat !

Äänestä
  • on vain yksi kahjo, joka leikkii monilla nimimerkeillä. Ei ole elämässään varmaan muuhun pystynyt, kuin toisten moittimiseen.

    Äänestä

  • Vakuutan etten ole kukaan mainituista.

    Äänestä

  • Onhan tuo nähty !

    Äänestä

  • jopa kolmoiselämää tältä kirjoittajalta milloin minkäkin nimimerkin takaa ?

    Kovin siis vaikuttavat samanlaisilta kirjoittajilta.

    Äänestä

  • Salattua kaksois- tai kirjoitti:

    jopa kolmoiselämää tältä kirjoittajalta milloin minkäkin nimimerkin takaa ?

    Kovin siis vaikuttavat samanlaisilta kirjoittajilta.

    tuttu mutta jos unskiK ja Justin Case on sama persoona, niin onpa aika skitso. Herrojen(?) mielipiteillä on eroa kuin yöllä ja päivällä. Molemmat osaavat kyllä ilmaista itseään, jospa sen takia jotkut yhdistävät heidät mielessään samaksi henkilöksi. Minä olen välillä ajatellut että onko Justiina ja Imppa Juvonen yks ja sama jamppa, heillä on paljon enemmän yhteistä mielipiteissään kuin unskiKilla ja Impalla/Justiinalla.

    Äänestä

Lineekö ko korkeanpaikan leirillä opiskellut sama oma-aloitteinen nuori mies, joka varastutti myymänsä tietokoneet takaisin uudelleen myytäviksi ???

kärähti sittemmin suomen historian suurimman huumelastin kanssa entisen huumepoliisin kanssa...

Äänestä

levoskaa, salme haistelijaa, masa handulla, jne. jne.

Äänestä

mutta Justin Case ja patruuna on yksi ja sama henkilö. Levoska viittaisi naispuoliseen henkilöön, mutta tyrkyllä on monia.

Rapsehtelemisesta se pökiö ei tiedä yhtään mitään.

Meitäkin on kaksi.

Äänestä
  • Onko tuo rapsehtiminen jotakin haravointia ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kade Kainulainen kirjoitti:

Pystyvä nuorimies luki itsensä Kauppatieteidenmaisteriksi suljetunpaikan leirillä ja tienasi opiskelun ohessa vielä hillot humaninterest-markkinoinnilla. Mitä mahtaakaan mies vielä saada aikaan? Mahtoiko Justin Casekaan olla yhtä luova aikanaan? No vitsi vitsi, toki oli, ei kai sitä muuten olisi nyt varaa köyhemmille ja tyhmemmille jakaa rapsehtimisneuvoja.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200802167257640_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu