hotelli Bonita

minähänsevain(:

Moikka!

Epäilen vastauksia tulevan, mutta kokeilen silti onneani, josko joku uusi ihminen olisi tämän palstan löytänyt. Suunnitelmissa siis kultahietikolle Bonita -hotelliin. Kiinnostaisi erityisesi millainen aamupala on, millainen allasalue ja muutenkin. Onko siisti ja millaset huoneet on ja kuuluuko melua pahasti huoneisiin? Kaikki tieto hotellista on tervetullutta :)
Kiitos:>

3

1071

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei!
      Hotelli oli siisti ja lähellä rantaa.
      Siinä plussat.
      Miinuksena saksalaisten nuorten paljous. Olimme ylimmässä kerroksessa ja välillä meteli oli aikamoista kun saksalaiset lähtivät tai tulivat baarikierrokselta.

      Aamiainen oli tyypillinen bulgarialainen. Makkaraa, juustoa, paistettua munaa.. hedelmiä leipää ja kahvia.

      Allasalue...
      kolmannen päivän jälkeen kun saksalaiset heittelivät parvekkeelta roskat altaaseen ja heittivät sinne myös jostain löytämänsä aurinkovarjon. Kaveri alhaalla heitteli kaikki aurinkotuolit altaaseen ja lopuksi niin altaan vieressä olleet kuin parvekkeella olijat virtsasivat altaaseen.. Että sellaisia saksalaisia...

      Muuten hotelli oli ihan kivalla paikalla ja siisti.

      Itse menen seuraavalla kerralla Perlaan.

      • 123

        Bonita ei ole paras valinta, mutta se on huokea. Rannan läheisyys on suuri etu, voi mennä uikkareissa rannalle. Muuten se sijaitsee keskellä vilkkainta risteystä rannan "bilepäässä". Aamiainen OK, sillä selviää aika pitkälle. Meillä oli myös päivällinen, se oli vähän vaatimattomampi kuin mihin olen sielläpäin tottunut. Huoneet pienet, saklaisuoret möykää. henkilökunta ystävällistä. Koska Bonita oli niin lähellä rantaa, ei tarvinut katsastaa edes allasosastoa:)


      • ...
        123 kirjoitti:

        Bonita ei ole paras valinta, mutta se on huokea. Rannan läheisyys on suuri etu, voi mennä uikkareissa rannalle. Muuten se sijaitsee keskellä vilkkainta risteystä rannan "bilepäässä". Aamiainen OK, sillä selviää aika pitkälle. Meillä oli myös päivällinen, se oli vähän vaatimattomampi kuin mihin olen sielläpäin tottunut. Huoneet pienet, saklaisuoret möykää. henkilökunta ystävällistä. Koska Bonita oli niin lähellä rantaa, ei tarvinut katsastaa edes allasosastoa:)

        Olin itse bonitassa viime kesänä. Kuten aikaisemminkin sanottiin, hotelli on hyvällä paikalla. Saksalaisia kyllä on todella paljon, eivätkä osaa käyttäytyä.. Ei niistä kylläkään paljoa haittaa ollut. Aamupala ei ollut mitenkään erikoinen, ihan hyvä kuitenkin. Allas oli todella pieni ja tupaten täynnä. itse kavereideni kanssa päätimme mennä aina suosiolla rannalle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      265
      4630
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      133
      3011
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2807
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1771
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1624
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1503
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1370
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1262
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1139
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1138
    Aihe