hotelli Bonita

minähänsevain(:

Moikka!

Epäilen vastauksia tulevan, mutta kokeilen silti onneani, josko joku uusi ihminen olisi tämän palstan löytänyt. Suunnitelmissa siis kultahietikolle Bonita -hotelliin. Kiinnostaisi erityisesi millainen aamupala on, millainen allasalue ja muutenkin. Onko siisti ja millaset huoneet on ja kuuluuko melua pahasti huoneisiin? Kaikki tieto hotellista on tervetullutta :)
Kiitos:>

3

1082

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei!
      Hotelli oli siisti ja lähellä rantaa.
      Siinä plussat.
      Miinuksena saksalaisten nuorten paljous. Olimme ylimmässä kerroksessa ja välillä meteli oli aikamoista kun saksalaiset lähtivät tai tulivat baarikierrokselta.

      Aamiainen oli tyypillinen bulgarialainen. Makkaraa, juustoa, paistettua munaa.. hedelmiä leipää ja kahvia.

      Allasalue...
      kolmannen päivän jälkeen kun saksalaiset heittelivät parvekkeelta roskat altaaseen ja heittivät sinne myös jostain löytämänsä aurinkovarjon. Kaveri alhaalla heitteli kaikki aurinkotuolit altaaseen ja lopuksi niin altaan vieressä olleet kuin parvekkeella olijat virtsasivat altaaseen.. Että sellaisia saksalaisia...

      Muuten hotelli oli ihan kivalla paikalla ja siisti.

      Itse menen seuraavalla kerralla Perlaan.

      • 123

        Bonita ei ole paras valinta, mutta se on huokea. Rannan läheisyys on suuri etu, voi mennä uikkareissa rannalle. Muuten se sijaitsee keskellä vilkkainta risteystä rannan "bilepäässä". Aamiainen OK, sillä selviää aika pitkälle. Meillä oli myös päivällinen, se oli vähän vaatimattomampi kuin mihin olen sielläpäin tottunut. Huoneet pienet, saklaisuoret möykää. henkilökunta ystävällistä. Koska Bonita oli niin lähellä rantaa, ei tarvinut katsastaa edes allasosastoa:)


      • ...
        123 kirjoitti:

        Bonita ei ole paras valinta, mutta se on huokea. Rannan läheisyys on suuri etu, voi mennä uikkareissa rannalle. Muuten se sijaitsee keskellä vilkkainta risteystä rannan "bilepäässä". Aamiainen OK, sillä selviää aika pitkälle. Meillä oli myös päivällinen, se oli vähän vaatimattomampi kuin mihin olen sielläpäin tottunut. Huoneet pienet, saklaisuoret möykää. henkilökunta ystävällistä. Koska Bonita oli niin lähellä rantaa, ei tarvinut katsastaa edes allasosastoa:)

        Olin itse bonitassa viime kesänä. Kuten aikaisemminkin sanottiin, hotelli on hyvällä paikalla. Saksalaisia kyllä on todella paljon, eivätkä osaa käyttäytyä.. Ei niistä kylläkään paljoa haittaa ollut. Aamupala ei ollut mitenkään erikoinen, ihan hyvä kuitenkin. Allas oli todella pieni ja tupaten täynnä. itse kavereideni kanssa päätimme mennä aina suosiolla rannalle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä jäi sanomatta kaivatullesi?

      Ja milloin?
      Ikävä
      96
      1589
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1394
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1317
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1208
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      53
      1196
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      955
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      817
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      725
    Aihe