onko olemassa

semmosta boksia joka kävis sekä antenni- että kaapeliverkkoon?
5811
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Dreambox on yksi vaihtoehto. Yhden virittimen mallissa voi vaihtaa viritinmoduulin sen mukaan missä taloudessa ollaan.
Kahden virittimen malliin voi asentaa samaan aikaan vaikka molemmat moduulit.

Lisäksi Dreambox on ehkä parhaiten toimiva tallentava boksi. Voit asentaa siihen haluamasi kiintolevyn tai käyttää ilman. Myös pöytäkoneelle tallennus onnistuu lähiverkon läpi.

suomessa myy: compusat, jonka sivut on just nurin :)

Äänestä

Kyllä on olemassa tasan yksi digiboksi malli, joka toimii sekä kaapelissa että antennitaloudessa. Finnsat FSH500CX on tullut juuri markkinoille ja Veikon koneesta se irtoaa 99 eurolla.

http://www.finnsat.tv/81.html

Äänestä
  • nehän mainostaa sitä kotisivuillaankin ihan pokkana ensimmäisenä dual-mallina :D

    Äänestä

kansalaisboksista on tulossa tai jo tullut
compo malli

verkkokauppa.com myy.

laadukkuudesta en mene takuuseen, mutta ainahan nuo voi palauttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


usein muuttajat kirjoitti:

semmosta boksia joka kävis sekä antenni- että kaapeliverkkoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu