Miten?

Oon tapaillu yhtä jätkää ja nyt yks toinenkin muija on kiinnostunu siitä! Näyttää vähän siltä että niillä olis jotain juttua! Mut miten voin estää et niille kehittyy jotain!?
Tuntuu tosi paskalta kun oon tapaillu tätä jätkää jo kauan ja antanu koko sydämeni, ollu täysin uskollinen sille! Sitte pitäis muka nyt yhtäkkiä menettää se!:(
Miten mä saan sen jätkän tajuun että mä oon se oikee sille!??
Vai pitäiskö mun jotenkin ruveta delaan sitä toista muijaa pois tieltä!?
Jos niin miten?
3266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

että SINÄ olet sille JÄTKÄLLE se ainut OIKEA??
miksei muka se TOINEN muija voi olla sille JÄTKÄLLE se OIKEA?
Hiukka itserakas ehkä olet joo...

Äänestä

...hetkeks ja mieti hetki minkälainen se tilanne on. Mieti tulevaisuutta.

En tiedä noita taustoja niin on vaikea sanoa mitää. Jos tämä kyseinen poika on ihastunut tähän toiseen tyttöön niin kannattaako siihen väliin mennä sohlaamaa? Rikkoisit vain välit poikaan.

Kannattaa varmasti ensin jutella tämän pojan kanssa asiasta eikä luottaa siihen miltä näyttää tai mitä mahdollisesti olet kuullut. Ihastuneena/rakastuneena tulee "sokeaksi" silloion kaikki näyttää pahemmalta mitä oikeasti ovat. Jos ymmärsit.

Juttele pojan kanssa.

Pää pystyyn !

Äänestä

Niin no tuota joo.. Puhun nyt jotenkin tietyllä tavalla samankaltaisessa tilanteessa mukana...

Sanoisinko, että olisi parasta, että juttelisit nimenomaan tämän jätkän kanssa. Vakavasti. Asoiden oikeilla nimillä. Puhukaa tunteistanne, ajatuksistanne!

Se voi tuntua kovinkin korkealta kynnykseltä, mutta se on oikeastaan ainoa mielestäni järkevältä tuntuva keino. Tämäkin asia vaatii vain hirvittävän kovasti uskallusta. Rohkeutta ja voimia sinulle todella haluan toivottaa!!! Jos tuntuu siltä, niin lähetä postia!

[email protected]

Äänestä

Kommentoi aloitusta


In Love kirjoitti:

Oon tapaillu yhtä jätkää ja nyt yks toinenkin muija on kiinnostunu siitä! Näyttää vähän siltä että niillä olis jotain juttua! Mut miten voin estää et niille kehittyy jotain!?
Tuntuu tosi paskalta kun oon tapaillu tätä jätkää jo kauan ja antanu koko sydämeni, ollu täysin uskollinen sille! Sitte pitäis muka nyt yhtäkkiä menettää se!:(
Miten mä saan sen jätkän tajuun että mä oon se oikee sille!??
Vai pitäiskö mun jotenkin ruveta delaan sitä toista muijaa pois tieltä!?
Jos niin miten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu