apulannan

nousee! Jokohan ensvuonna hinnat on alkaen 500e/tonni. Vissiin kohta luomuun siirryttävä...
6856
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Saa maksaa vaikka mitä; eihän sitä myydä enää tälle keväälle.

Äänestä
  • ite onneksi ostin jo syksyllä!! onnee vaan niille jota nyt lähtee tilaan apulantaa!

    Äänestä

  • mistä nyt lantaa kirjoitti:

    ite onneksi ostin jo syksyllä!! onnee vaan niille jota nyt lähtee tilaan apulantaa!

    Itte en juuri käytä apulantaa sen kalleuden takia, vaikka en luomussa olekaan. Nythän tukitarkastuksessa on pitävä alibi tälle "alilannoittamiselle", kun ei kerran saanu enää!

    Äänestä

nyttenm jo uhkaavat että apulantaa ei saa koska kysyntä on niin kovaa. Hetkinen mites kysyntä voi niin kovaa olla vaikka peltoala ei ole lisääntynyt?

Äänestä
  • Se tämä Kemiran uusi omistaja rahtaa täältä lannoitteita ulkomaille, sieltä saa paremman hinnan, ei riitä enää Suomen pelloille!

    Äänestä

  • Viljan tuottaminen alkaa olla taas senverran kannattavaa, että kannattaa lannoittaa kunnolla ja pyrkiä saamaan muutakin kuin tuet...
    Kalkkirekat on kans viime päivinä ajellu ahkeraan täälläpäin..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hinta kirjoitti:

nousee! Jokohan ensvuonna hinnat on alkaen 500e/tonni. Vissiin kohta luomuun siirryttävä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu