istanbulin lentokentän kartta

lan lan

Hei! mä oon lähössä 7.3 Istanbuliin ja siitä sit lennän Adanaan.ajattelin kysäistä että mistä saisi Isatanbulin lentokentän kartan.En ole kokskaan ollut ulkomailla ja nyt pitää vielä yksinkin lähteä.olisi mukavaa jos saisin sen kartan.
kun saavun Istanbuliin niin saanko mennä heti suoraan lähtöselvitykseen vai kuulutetaanko sielä minkä lennon vuoro on mennä lähtöselvitykseen?
sitten kun on paluu päivä suomeen niin mistä löytää taas kansainvälisen lennot paikan?se on kyllä tärkeä tietää!
olen tosi kiitollinen jos joku osaisi kertoa.

6

4578

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ressukkaa

      Mitä ihmettä sinä kartalla teet kun et edes tässä vaiheessa tiedä miltä portilta se jatkolento siellä lähtee??

      Ensinnäkin sinulle selviää jo Suomessa (?), selvitetäänkö sinut suoraan määräpäähän. Virkailija sanoo ja siinä tapauksessa saat 2 boarding passia. Näin yleensä on. Silloin et mene mihinkään lähtöselvitykseen Istanbulissa vaan katsot monitorista missä jatkolennon portti on. Seuraa opasteita ja kas, sieltähän se löytyy. Jos joutuisit menemään lähtöselvitykseen erikseen, sinun pitää hakea matkatavara ja katsoa sitten missä jatkolennon lähtöselvitys tapahtuu ja koska. Aivan kuin Helsinki-Vantaalla, ei ole mitään ihmeellistä.

      Takaisintullessa sama homma mutta käännetyssä järjestyksessä. Ei vaikeaa.

      • lan lan

        no kiitosta vaan.
        mutta olet varmaan itse matkustellut paljon ja tiedät "kaikesta kaiken" niin se on hyvä sanoa.
        mutta kun en ole itse viroa kauempana ollut ja nyt yllättäen yksin pitää maailmalle lähteä niin tottakai sitä herää kysymyksiä ja jännitystä päällensä.
        kiitosta vaan.


    • moimoi999

      lennät luultavasti turkish airlinesilla??
      ne yleensä tekee molemmat selvitykset jo helsingissä.
      ja istanbulin kenttä on todella helppo osata.pienehkö kävelymatka on kyllä kotimaan terminaali mut ei siis mitää kilometrejä :)
      itse olin just kans tossa vuodenvaihteessa adanas.
      ja muistan ku ekan kerran sinne jouduin menee pelotti niin paljon. mut varmasti selviit ihan hyvin joten älä huoli. opasteet on kaikkialla tosi selvät ja helppo kulkea sinne vaan.
      ja nauti adanasta aivan mahtava kaupunki

    • Mie olen ollu siellä
    • Utopiaako?

      Tyhmä kysymys
      Onko Istanbulista jatkolentoja Pohjois-Kyprokselle Ercanin kentälle?
      Olisin kiitollinen pienestäkin vihjeestä

      • Mistä lähdet?

        Tutki lentoyhtiöt. Www.thy.com, www.atlasjet.com, www.onurair.com, www.pgs.com.tr,

        Jos Thy lentää sinne niin helpoin on ottaa suoraan lento sinne samalta yhtiöltä. Myös Antalaysta lentää Pohjois Kyprokselle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      188
      5101
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1761
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1626
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1507
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      10
      1477
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      50
      1167
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      307
      980
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      195
      941
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      830
    Aihe