Verkkosivuilla uutisoidaan: Alibin päätoimittaja Mika Lahtonen on tehnyt tutkintapyynnön noin 50 internetin keskustelupalstan kirjoituksesta. Saa nähdä minkälainen soppa tästä syntyy.
Lahtonen
Teki rikosilmoituksen
101014
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
;;;
Ymmärtäisi nyt, että ei kannattaisi rähistä.
Maailma ei ole enää oikeudenmukaista.
Ja mitäs se Lahtonen muka rähisee? Jos keskustelusivustolla on kunniaa loukkaavia kirjoituksia, niin ei kai tutkintapyynnön tekeminen sitä tarkoita, että kaveri rähisee! Kunniaa loukkaavat kirjoitukset ovat rikos. Sen sijaan Lahtonen tekee LAILLISTA työtä, ja auttaa usein myös meitä viranomaisia!
toisten hädällä rahastava taikinakasa.Hyvä että ruuna vähän hyväili sitä Vantaalla kun isältä ei oo aikoinaan saanu mitä olis tarvinnu.
olet tainnut itse viettää elämän syrjäisemmillä poluilla kun noin Lahtosen menestyminen harmittaa. Tiedän Lahtosen ja hänhän on aivan loistotyyppi. Lahtoselle tsemppiä, niin kateelliset kärvistelee vielä enemmän!
Heheheheheee...
pahoinpitely on rikos! Tiedoksi siltä varalta että olet kasvanut sellaisessa umpitynnyrissä ettei ole ollut mahdollisuus tätä oppia. Ja hyvähän sinun on sieltä haukkua Lahtosta. Pelkuri.
myös tämän viestiketjun herjaajasta on tehty rikosilmoitus. Nyt tuntuu olevan kovat piipussa. Ettei Aatu nyt joutuisi vastaamaan kiusanteostaan oikeudessa!
Kannattaisi miettiä.
alkoiko pelottaa tuleva esitutkinta ja oikeusprosessi? Lahtonen kommentoi verkkouutisissa että "kiveäkään ei jätetä kääntämättä nettiherjoista". Hyvä Lahtonen.
aatun kannattaa ihan itse vaan miettiä mikä on rikos. Kukas täällä poliisina on esiintynyt ellei sitten konstu itse.