golf plus diesel

Moi !

Onko kellään tuollaisesta autosta kokemusta ?
Kaikki kommentit kiinnostaa, ja sopiiko perheautoksi?
2494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oma kokemus 1.6 FSI mallista.

Sisätilat riittävät loistavasti 2 2 henkilölle. Tavaratila varsin joustava, aina lähes 1.4 kuutioon saakka, mahtuu pesukoneet ja muut mukavasti mukaan. Takapenkkien asennosta riippuen tavaratila jopa 500 litraa.

Näppärän kokoinen auto kaupungissa ja riittävän mainio ajettava maantiellä. Jos tuolla 1.6 FSI:lläkin kerkesi liikenteessä, niin varmaan pääsee dieselilläkin riittävää vauhtia.

Teknisiä murheita ei yksilässäni ole etuvalojen huurtumista lukuunottamatta ollut, siis harmiton peli. Seuraava samanlainen 1.4 TSI moottorilla varustettu Plussa on tulossa pihaan lähiaikoina.

Äänestä

juhannuksesta saakka. Olen ajanut n. 45 tkm ja ei isoja ongelmia. Lämpenee hitaasti kuten muutkin vw:n tdi:t. Ajovalot hikoilee, ja sadetunnistin toimii miten sattuu. Öljyä pitää lisätä vaihtovälillä n. litra. Siinä ongelmat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaitsu65 kirjoitti:

Moi !

Onko kellään tuollaisesta autosta kokemusta ?
Kaikki kommentit kiinnostaa, ja sopiiko perheautoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu