Exä kosi

Moonlight Shadow80

Niin siis exäni tuli kosimaan minua vuosi eron jälkeen. Olin äimän käkenä, mutta sain sanottua "ei". Mikä exääni oikein meni? Voiko olla että hän yhä rakastaa mua? Itse olen päässyt hänestä yli, vaikka todennäköisesti tuun aina tietyllä tasolla rakastaa häntä. Olimmehan yhdessä 6 vuotta. Mutta suhde päättyi koska hän oli pettänyt minua usean eri naisen kanssa.

4

1730

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tarinaa

      Parikymppisenä rakastuin "sokeena" mieheen, jonka lempipuuhiin kuului mm. vieraissa juoksu. Hölmönä otin parinkin eron jälkeen ukon aina takaisin, ja sama laulu. Kosintaakin kaiken keskellä tapahtui vähän vastaavassa tilanteessa, eli erottu oli jo, ja hepun silloinen "uusi kumppani" taas lähtenyt lätkimään. Hulluinta on, että mies vuosi (-kymmenten) aiikana aina erottuaan ottaa yhteyttä...pitää mua "helppona nakkina" kait, kun nuorena menin halpaan. Olen käyttäytynyt ystävällisesti, lähtemättä kuitenkaan leikkiin mukaan. (suhde siis alkoi ollessani n. 20v. loppui lopullisesti kolmessa vuodessa, nyt olen 43v.) Yhteisten tuttujemme kautta kuulin hepun taas jääneen yksin, ja pian puhelinkin taas soi..? No, käyköön kahvilla, ajattelin, ja tapasimme. Mielestäni kauniisti sanooin jopa seurustelevani, muttei näyttänyt menneen perille. Seuraavan kerran soittaessaan, vastasin yliselvästi artikuloiden; "Olen täällä Sipoossa m i e s y s t ä v ä n i luona..." No, meni perille. Miesystävä katsoi silmät pyöreinä, kommentoimatta, heh, mutta selitin jälkikäteen homman hänelle (oli kuolla nauruun) Eipä ole heppu enää soitellut.
      Sitä vaan tällä meinaan, että jotkut pitää meitä itsestään selvyyksinä... tonne vaan, kun elämä tökkii, aina se huolii takaisin.

    • -79

      Mulla kans ex käy aina vonkumassa takas, kun sillä menee oman eukon kanssa huonosti. Sille on kans aina ollu ruoho vihreempää aidan toisella puolella, riippuen aina siitä kummalla puolen on sitä aitaa kulloinkin ollut. Kokeilee siis, saako jonkun toisen naisen "ruotuun", jos oma ei tottele.

    • järkeä

      Ei oo mitään järkeä kosia vaikka rakastaiskin vielä. Mistä hän tietää, että suhteenne edes toimisi, kun ette ole vuoteen olleet yhdessä. Ehkä se oli jokui tilapäinen mielenhäiriö. Mielestäni omituista.
      Ja eikö hän sitten selittänyt mitään?

      • epätoivoakin

        Voi olla sekin, että on vähän epätoivoinen, kun ikää tulee eikä ole löytänyt ketään. Ja muistelee kaiholla menneitä sun kanssa. Mun ex:ä kanssa otti yhteyttä vuosien jälkeen ja ois halunnut tavata. Mun mielestä kannattaa unohtaa tollaset. Juna meni jo!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      134
      1728
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      40
      1648
    3. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      63
      1410
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1305
    5. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      209
      1144
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      277
      1097
    7. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      70
      1083
    8. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      19
      958
    9. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      955
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      888
    Aihe