Exä kosi

Moonlight Shadow80

Niin siis exäni tuli kosimaan minua vuosi eron jälkeen. Olin äimän käkenä, mutta sain sanottua "ei". Mikä exääni oikein meni? Voiko olla että hän yhä rakastaa mua? Itse olen päässyt hänestä yli, vaikka todennäköisesti tuun aina tietyllä tasolla rakastaa häntä. Olimmehan yhdessä 6 vuotta. Mutta suhde päättyi koska hän oli pettänyt minua usean eri naisen kanssa.

4

1781

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tarinaa

      Parikymppisenä rakastuin "sokeena" mieheen, jonka lempipuuhiin kuului mm. vieraissa juoksu. Hölmönä otin parinkin eron jälkeen ukon aina takaisin, ja sama laulu. Kosintaakin kaiken keskellä tapahtui vähän vastaavassa tilanteessa, eli erottu oli jo, ja hepun silloinen "uusi kumppani" taas lähtenyt lätkimään. Hulluinta on, että mies vuosi (-kymmenten) aiikana aina erottuaan ottaa yhteyttä...pitää mua "helppona nakkina" kait, kun nuorena menin halpaan. Olen käyttäytynyt ystävällisesti, lähtemättä kuitenkaan leikkiin mukaan. (suhde siis alkoi ollessani n. 20v. loppui lopullisesti kolmessa vuodessa, nyt olen 43v.) Yhteisten tuttujemme kautta kuulin hepun taas jääneen yksin, ja pian puhelinkin taas soi..? No, käyköön kahvilla, ajattelin, ja tapasimme. Mielestäni kauniisti sanooin jopa seurustelevani, muttei näyttänyt menneen perille. Seuraavan kerran soittaessaan, vastasin yliselvästi artikuloiden; "Olen täällä Sipoossa m i e s y s t ä v ä n i luona..." No, meni perille. Miesystävä katsoi silmät pyöreinä, kommentoimatta, heh, mutta selitin jälkikäteen homman hänelle (oli kuolla nauruun) Eipä ole heppu enää soitellut.
      Sitä vaan tällä meinaan, että jotkut pitää meitä itsestään selvyyksinä... tonne vaan, kun elämä tökkii, aina se huolii takaisin.

    • -79

      Mulla kans ex käy aina vonkumassa takas, kun sillä menee oman eukon kanssa huonosti. Sille on kans aina ollu ruoho vihreempää aidan toisella puolella, riippuen aina siitä kummalla puolen on sitä aitaa kulloinkin ollut. Kokeilee siis, saako jonkun toisen naisen "ruotuun", jos oma ei tottele.

    • järkeä

      Ei oo mitään järkeä kosia vaikka rakastaiskin vielä. Mistä hän tietää, että suhteenne edes toimisi, kun ette ole vuoteen olleet yhdessä. Ehkä se oli jokui tilapäinen mielenhäiriö. Mielestäni omituista.
      Ja eikö hän sitten selittänyt mitään?

      • epätoivoakin

        Voi olla sekin, että on vähän epätoivoinen, kun ikää tulee eikä ole löytänyt ketään. Ja muistelee kaiholla menneitä sun kanssa. Mun ex:ä kanssa otti yhteyttä vuosien jälkeen ja ois halunnut tavata. Mun mielestä kannattaa unohtaa tollaset. Juna meni jo!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      82
      3456
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      4
      1524
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      5
      1302
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      26
      1186
    5. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      47
      846
    6. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      70
      842
    7. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      32
      782
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      47
      780
    9. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      754
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      727
    Aihe