olin viime kaudella toinen kasidivarissa ja nyt odotukset tälle kaudelle on että vaatii kovaa työtä että pysyy sarjassa??kannattajat voisivat haistaa paskan:D
whata hell_?
Selvä Peli
6393
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sain jengin joulukuun puolivälissä ja klaarasin loppukauden yhtä tappiota vaille puhtaalla pelillä, nytkin perättäisiä voittoja 8 ja sarjan neljäs. Nyt tauon aikana olen vahvistanut joukkuetta joka pelipaikalle ja tappelen sarjan voitosta tulevalla kaudella niin fanit tuumaa: "Kannattaa iloita joka ottelusta, sillä hupia ei kestä kauan tässä sarjassa", joka on toiseksi heikoin luottamus.
Todellakin WHATTA HELL?!
No tuntuu kyl oudolt mut eiks toi "kannattajien odotukset"-ominaisuus oo aika uusi juttu. Et voi ollla et siin on näin alus jotai häikkää
Eilenhän se kannattajaominaisuus julkaistiin vasta
Niimpäniin.. Nousin juuri 7 divariin. Pikaisen scouttauksen jälkeen voisin päästä jopa kolmanneksi, todennäköisesti tullaan kuitenkin olemaan sijalla -5. Sarjasta putoaminen olisi suuri pettymys ja ihmettelen jos niin käy.
Pelaajamateriaalin pitäisi riittää seiskan tasoon. Hyvä veska, pakit 3x mahtava 1x erinomainen, keskikentälle juuri hankittu armoitettu pelinrakentaja, sen lisäksi löytyy loistava 2x hyvä. Hyökkääjät ovat jo ikämiehiä, erinomainen hyvä (sille osastolle tulossa mahdollisesti uutta verta kesken kauden). Laitureita 2x hyvä. Sanottakoon myös, etten ole halunnut koota mielestäni typerältä näyttävää muukalaislegioonaa. Avauskokoonpanossa ulkomaalaisia 3/11.
Kesken kauden vaihto laituri treeniin. Siinä vaiheessa pitäisi olla pari pakkia kehittynyt loistavaan. Ainakin 3 nuorta laituria tulee akatemiasta. Yhdestä toiveena U-20 maajoukkue pelit. Cupissa mennään toiselle kierrokselle, koska kävi taas tuuri ja ensimmäiseksi vastustajaksi tuli botti.
Kannattajat kuitenkin toteavat : "Kannattaa iloita joka ottelusta, sillä hupia ei kestä kauan tässä sarjassa"
Tulipahan avauduttua näin yön tunteina. Laitetaan väsymyksen piikkiin.
kannattaja on tuota mieltä: Tulemme todennäköisesti putoamaan sarjasta. tuo on ihan ymmärrettävää, on huonot pelaajat ja kuudes sija. en kuitenkaan putoa, tuli kaksi uutta bottia kahden entisen tilalle.
vaikka olisi hyvä joukkue ei tarkoita sitä että pärjäisi sarjassa. sarjassa on seitsemän muutakin joukkuetta jotka voivat olla yhdä hyviä tai parempia kuin oma joukkue.
Tuosta samasta asiasta on jo ilmoitettu HT:n henkilökunnalle, ja he tekevät uudistuksia mm. tuohon asiaan. He nostavat jokaisen joukkueen tavoitteita korkeammiksi.