Niin, onko kenelläkään valmista tietoa. Lontooseen pääsee suomesta ja sieltä hong kongiin, mutta siihen loppuu minun tieni. Olen ajatellut päästä mahdollisimman edullisesti Phuketiin ja selailen siihen kaikkia mahdollisia vaihtoehtoja, joten yksi linkki on kysyä täältä jospa täällä olisi tähän joku tietäväinen.
Halpiksilla
Thaimaaseen
5614
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Reitti menee esimerkiksi näin:
Helsinki, liftaamalla (ei halpalentoja)
Tampere, Ryanair
Lontoo (Stansted) liftaamalla (ei halpalentoja)
Lontoo (Gatwick), Oasis
Hong Kong, Jetstar
Singapore, Jetstar
Phuket
Loppupäässä on muitakin vaihtoehtoja, mutta stoppeja voi tulla lisää. Hyvää matkaa!
Finskin tai jonkun muun ns. perinteisen lentoyhtiön tarjoukset tulevat halvemmaksi.
On se hankalaa olla pereaukinen kun joutuu noin epätoivoisia reittejä keksimään.
kenellekkään. Mm. viime viikolla Finnmatkat myivät 2 viikon matkaa Phukettiin majoituksella 450e Oulusta suoraan. Nyt näyttäs halvimmat lähdöt olevan 595 Itä-Thaimaahan pelkät lennot. Muut äkkilähdöt n. 700e.
Finnairin Bangkokin meno-paluu reittilentoja näyttäs olevan tarjolla muutamille lennoille 990e hintaan, mut pääsääntöisest näyttää pyörivän 2000-3000euron hinnoissa. On se halapa!
kun kyseessä ei ole äkkilähtö, silloinhan noi olis ideaalisia, matka kun ei ole pelkästään itsestäni kiinni ja täytyy ottaa kaikkien lomat ym. huomioon niin äkkilähtö ei käy vaan pitää varata etukäteen, koskaan ei voi olla satavarma tyyliin että ensi talvena tähän aikaan on äkkilähtö tmv tarjouksia. Ja ns. normaalireittilennoilla mitä lähemmäksi lähtöpäivä tulee sitä kalliimmaksi hintakin nousee.