Apua!

Auttakaa tolloa.

Avaan tietokoneen, ei mene windowsiin

Tulee teksti:
Pxe-E53: No boot filename received

Pxe-Mof: Exiting Pxe Rom

Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key.
2331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Setupeissa on jostakin syystä first boot cd-rom. Vaihda se C-levyksi.

Äänestä
  • mistä sen pääsee vaihtamaan jos windows ei kirjaudu sisään vaaan herjaa tuota

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jakoavain kirjoitti:

Auttakaa tolloa.

Avaan tietokoneen, ei mene windowsiin

Tulee teksti:
Pxe-E53: No boot filename received

Pxe-Mof: Exiting Pxe Rom

Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu