Hyvä Snellman

http://lotta.yle.fi/rswebvsa.nsf/sivut/uutisaihe?opendocument&pageid=ContentB184D

Näin homma pitää mennä, rakennetaan omaan maahan jalostava tehdas joka käyttää kotimaista raaka-ainetta ja kotimaista työtä, viedään valmiit tuotteet sitten ulos myytäväksi.

Hyvä hyvä.
4453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Samma här.Olen oikein tyytyväinen snellmaniin. Poies oli poutulta lähettävä,kun solmivat sen avoliiton atrian kanssa.Jag tycker också snellmans butiken.Sieltä saa kaikkea hyvää halvalla ja samanpäiväsiä tuotteita ilmatteeksi.Myös tuotteita,joita ei saa kaupoista,jokka on tehty ravintoloille ja suurtalouksiin.Siis jos on jäänyt ylimäärää.esim.tomaattipasta kiusaus 2,8 kg siitä syö jo isokin sakki.Teuraskuletukset pelaa hyvin,samoin vasikka trafiikki. Ainut huono puoli on se,etten älynnyt jo aijemmin siirtyä sinne tuottajaksi. Siis Suosi Suomalaista-Siirry Sinäkin Snellmanille.

Äänestä
  • Enpä voi kotimaisen siipikarjanlihan tuottajana oikein snellun puolesta hehkuttaa kun tuovat kalkkunansa ja broilerinsa vaikka mistä maailman ääristä. Että se siitä Snellmanin "kotimaisuudesta".

    Äänestä

  • tuontilihaa kirjoitti:

    Enpä voi kotimaisen siipikarjanlihan tuottajana oikein snellun puolesta hehkuttaa kun tuovat kalkkunansa ja broilerinsa vaikka mistä maailman ääristä. Että se siitä Snellmanin "kotimaisuudesta".

    Suosispa HK ja Atria kotimaista sikaa eikä tunkis ulkolaista tavaraa kotimaanmarkkinoille.

    Äänestä

  • sikaihminen kirjoitti:

    Suosispa HK ja Atria kotimaista sikaa eikä tunkis ulkolaista tavaraa kotimaanmarkkinoille.

    Jos kokonaisuutta ajatellaan, niin tuo siipikarjanliha kyllä laskee Snellmanin kotimaisuusastetta rankasti samaan aikaan kun se nostaa Atriaa ja HK:ta.

    Eli jos koko tuotepalettia ajatellaan, ei Snellmania mitenkään kovin isänmaallisena tai suomalaista suosivanana lihatalona voi pitää. Kotimaista siipikarjanlihaa kyllä olisi saatavana Poutulle ja Snellmanillekin jos vaan olisivat valmiit kotimaisuudesta maksamaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sikaihminen kirjoitti:

http://lotta.yle.fi/rswebvsa.nsf/sivut/uutisaihe?opendocument&pageid=ContentB184D

Näin homma pitää mennä, rakennetaan omaan maahan jalostava tehdas joka käyttää kotimaista raaka-ainetta ja kotimaista työtä, viedään valmiit tuotteet sitten ulos myytäväksi.

Hyvä hyvä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu