Onko hyvä kaasu ase(kuulari)

Nimetön

6

1158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mr. Who

      Joo en suosittele ekaks aseeksi mitää kaasua. Tehot nyt on mukavat mutta kaasuase ei toimi talvella, pitää tilata kaasua yms. Ja voin kyllä sanoo että toi ´´äänenvaimennin´´ tossa on pelkkä koriste. Tässä on esim. yksi ase jota voisin suositella jos on muita keskustelupalstoja uskominen. http://www.proairsoft.com/acatalog/info_EP3.html Sitä on kehuttu ihan laatuvehkeeksi ja näyttääkin hyvältä. Siihen sit vielä pari lipasta lisää ni kyllä on sulla hyvä alotuspaketti. Ja jos budjetti venyy ni osta joku rynnäkkökivääri tai konepisla.

      • ennemmin

        Maruin sähkötoiminen glock:
        http://www.proairsoft.com/acatalog/info_EB1P.html
        hyvä ja varmatoiminen tygi. Tuo paketti mihin laitin linkin maksaa 200€ ja mukaan saa aseen, 2 lipasta, 2 akkua ja laturin eli kaikki kuulia lukuunottamatta mitä tarvitset!


      • eitietonen

        mites tossa pistoolissa minkä esitit ni onko tarkkuutta miten paljon?? ja tehokasta kantomatkaa??
        onko lähtönopeudella iso merkitys? esim fincoinssilla on niitä pumppareita esim jossa lähtönopeus on 70-100m/s ja lentää ihan hyvin..
        eli onko tämmöset pistoolit semmosia jossa panokset lähtee ilman mnukana eikä tarkkuutta juuri ollenkaan.. kuten jossain 20e aseissa mihin menee siniset kuulat!!


    • softari

      oon ite alottnu softauksen ihan vempulla. mut sit oon ostanu tehokkaampia vemppuja ja sitten sähkön jooo.... toi socomi on ihan sairaan hyvä oon itekki pelannu sillä aina välillä kun on semmonen tullu näköpiiriin. kannattaa ostaa kuitenkin sähköase jos rahat riittää.

    • lajdkud

      Oisko järkee ostaa rynkky vai kivääri ja miltä valmistajalta ?

      • Kobiotti

        Ei oo järkee


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      315
      2888
    2. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      56
      2655
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      120
      1712
    4. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      118
      1440
    5. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      146
      1390
    6. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      30
      1283
    7. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      149
      1238
    8. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      69
      1090
    9. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1079
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      1030
    Aihe