VIINAA!

mikä on paras juomasekoitus?
miten viinastakin saa hyvää?
7716
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

BlackCat ei missään välissä pahaa olekaan, ei tarvi sekoittaa. Tosin se on 18% eli ei mitään kovin vahvaa.

Äänestä
  • Kossukola on se paras. Yksinkertainen, vahva, hyvän makuinenkin ja helppo juoda. Tai vielä parempaa: leijonaa ja kokista! aijaijai! Onneks huomena on taas perjantai ni pääsee toteuttamaan itseään.

    Äänestä

Laita Metsmaasikaa ja spriteä sekaisin, se on hyvää. Tai sitten sekoita kossua ja limelimonadia.
Smirnoff-icetkin ovat hyviä :p

Äänestä

jos haluaa väkevää...dynamiittia ja kolaa sekasi...se on tosi hyvä sekotus...
ja se viina on 60% niin ei oo mitää laimeeta

Äänestä

kossu battery on kyl kieltämättä hyvä mutta kallis


ja sit jos ei oo rahasta kiinni nii suosittelen

teguila tuoremehu ja grenadiini (makeutusaine)eikä saa sekottaa!!!
(paukun nimi on sit teguila sunrise jos paarista lähet kysyy)

Äänestä
  • omasta mielest viinaa(suomiviinaa,leijonaa,koskenkorvaa..jne..) ja exotic limsaa sekaasin ni kyllä hyvää tulee.. nam

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SPEDE kirjoitti:

mikä on paras juomasekoitus?
miten viinastakin saa hyvää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu