zeror 8011 etunostolaite

Onko mahdotonta asentaa zetoriin 8011 etunostolaite.
Mikähän kävisi parhaiten.Vai luopua ajatuksesta
31910
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ole mahdoton asentaa, hyvät kiinnityspaikat löytyvät. Jos Zetor on mallia 8011, eli takavetoinen, ei tuosta etunostolaitteesta ole ihan niin paljon
iloa kuin nelivedossa. Riippuu mihin työhön on aikomus traktoria käyttää etunostolaitteella.
Etunostolaitteiden valmistajia on useita, myös traktorin maahantuoja ja suuremmat maatalouskoneliikkeet ovat hyviä paikkoja kysellä Zetoriin asennettavia etunostolaitteita.
Olisiko etukuormaaja sittenkin parempi ratkaisu, riippuu tietenkin käytöstä?

Äänestä
  • zetorin etunostolaite. Esim ur3 tai forterramallien nostolaite sopii hienosti pienellä sovitustyöllä paikalleen. On laadukas, mutta järkevän hintainen.

    Jotain "virityksiä" saa halvemmallakin, mutta ne vievät koneen liian kauas eteen, ovat heppoisia ja tekevät koneesta kömpelön...

    Äänestä

  • Ja täällä olis tarjolla etunostolaitteisiin tr.takakuormaaja Renki 500 ja on lähes käyttämätön ja hyvissämaaleissa ja sorakauhakin löytyy! P.050-9287622

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Harry kirjoitti:

Onko mahdotonta asentaa zetoriin 8011 etunostolaite.
Mikähän kävisi parhaiten.Vai luopua ajatuksesta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu