Tulimme juuri Milanosta ja meillä oli mukanan kassillinen eletroniikkaa ja muita sähkövempeleitä, mutta eipä tietenkään adapteria.
Voi turkanen, ostimme paikanpäältä, mutta kotona odotti vähänkäytetty.
Adapteri
8
3254
Vastaukset
- Adapteria?
Millaista adapteria siellä tarvitaan? US/UK malleja?
- asiasta varma
mutta olettaisin, että se on toi US
Siellä oli kolme pyöreää reikää seinässä ja ne oli kaikki samassa linjassa.
Joissakin hotelleissa on kuulemma ehkä yksi pistoke meitä "ihmisiäkin" varten, että kannattaa kontata koko lattienraja läpi
- Jus tultiin Milanosta
Ei Milanossa mitään adapteria tarvita. Joissakin pistorasioissa on kolme reikää, mutta toimii ne hyvin vaikka töpselissä olisi vain kaksi piikkiä - se kolmas vaan jää tyhjäksi. Ei mulla ole koskaa Milanossa mitään adapteria ollut ja hyvin on toimineet kaikki mitä on tarvinnut - harjakiharrin, puhelimen laturi, läppäri ym.
- ettei tarvita
ei sitten vaan uskallettu tunkea töpseliä seinään, kun näytti niin omituiselta.
- tarvitaan
ettei tarvita kirjoitti:
ei sitten vaan uskallettu tunkea töpseliä seinään, kun näytti niin omituiselta.
se adapteri.
- Ei tarvittu
tarvitaan kirjoitti:
se adapteri.
Ei meidänkään hotellissa tarvittu adapteria. Kaikki rasiat oli kolmireikäisiä ja toimivat ihan hyvin kaksipiikkisellä pistokkeella. Keskimmäinen reikä jäi tyhjäksi. Ehkä se sitten riippuu hotellista?
- riippukin
Ei tarvittu kirjoitti:
Ei meidänkään hotellissa tarvittu adapteria. Kaikki rasiat oli kolmireikäisiä ja toimivat ihan hyvin kaksipiikkisellä pistokkeella. Keskimmäinen reikä jäi tyhjäksi. Ehkä se sitten riippuu hotellista?
Mutta ottaisin mukaan, jos on, koska eihän se paljoa tilaa vie ja miksi sitten adaptereita kaupataan, jos ei niitä muka tarvita.
- ...vaikka ikuisesti...
Tähän mennessä en ole vielä koskaan tarvinnut missään Italian kolkassa adapteria, reissuja takana toistakymmentä ja lisää tulee. Kamera, kännykkä ym. tulleet ladattua, kihartimet ja tukankuivaajat toimineet jne.
Vaan kukin tavallaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753597
- 622694
- 812627
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582418Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912337Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2492146- 431922
- 441759
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151491EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491408